OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– 2 października 2022 –

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę i niedzielę o godz. 16.15. Różaniec dla dzieci klas 1-6 w poniedziałek i środę, dla klas 7 i 8 we wtorek i piątek. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy szczególnie na nabożeństwo różańcowe parafian z ulicy: Łaskiej, Osmolińskiej, Szkolnej, Srebrnej, Westerplatte.
  2. Zapraszamy Koło Żywego Różańca na Msze Świętą w najbliższą środę o godz. 17.00, która będzie sprawowana w intencji Wspólnoty z prośbą o błogosławieństwo Boże, a dla zmarłych o życie wieczne. Zapraszamy osoby, które chcą włączyć się do kręgu modlitwy różańcowej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.30 po południu od 15.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 16.15. Z posługa do chorych udajemy się od godz. 8.30.
  4. W najbliższą niedzielę konferencja formacyjna dla rodziców i dzieci klas 1 i 2 przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej oraz klas 7 przygotowujących się do bierzmowania.
  5. W czwartek obchodzi imieniny ks. Artur Machała. Solenizanta będziemy polecali w modlitwie podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
  6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia we wtorek św. Franciszka z Asyżu; w środę święto poświęcenia bazyliki katedralnej we Włocławku, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w piątek NMP Różańcowej.
  7. Jak mówi autor 2 Księgi Machabejskiej  „Święta i chwalebna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Zachęcamy do pamięci w modlitwie o  zmarłych w wypominkach rocznych i w oktawie modlitw za zmarłych od 1 do 8 listopada. Wypominki są przyjmowane w kancelarii parafialnej.
  8. Zapraszamy 22 października w sobotę na Diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę połączoną ze spotkaniem Wspólnot Różańcowych. Koszt 45 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  9. Jest nowy numer tygodnika Idziemy oraz Gościa Niedzielnego, Głosu św. Pawła. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze wydawnictwa duszpasterstwa rolników na rok 2023.
  10. Sprawy budowlane: trwają prace przy ociepleniu zachodniego szczytu budynku kościoła . Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę kościoła.
  11. Parafialny Caritas funduje w nowym roku szkolnym posiłki w szkołach dla 21 dzieci. Miesięcznie wykupuje około 420 obiadów. Ofiary na cele charytatywne można składać do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Stanisława Marcińczak lat 82 z ul. Szkolnej; + Irena Szczepańska lat 77 z ul. Kilińskiego 28 pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.