OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

– 14 kwietnia 2024 –

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, szczególnie księgi Dziejów Apostolskich.
  2. Wyjazd pielgrzymów do Rzymu we wtorek o godz. 11.30.
  3. Rozpoczynamy czas nawiedzenia Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej po domach. Maryja odwiedzi parafian, którzy Ją zaprosili z ul. Żytniej, Jana Kazimierza, Sobieskiego, Hetmańskiej, Spacerowej, Skrzetuskiego, Czarnieckiego, Podbipięty, Rycerskiej, Wołodyjowskiego, Zagłoby i Skłodowskiej. Prosimy o odbiór w kancelarii parafialnej  informacji o terminie nawiedzenia. Można w kancelarii parafialnej zgłosić chęć przyjęcia Ikony Jasnogórskiej do domu. Wraz z Ikoną jasnogórską wędruje Księga Nawiedzenia, w która można wpisać podziękowania i prośby, pod którymi podpisują się domownicy oraz modlitewnik, który będzie pomocny na czas nawiedzenia. Terminy nawiedzenia kolejnych ulic będą podane w sierpniu.
  4. Organizowana jest pielgrzymka do Kodnia i okolic oraz do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie w dniach 27 – 28 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
  5. Parafia św. Maksymiliana zaprasza na Peregrynację relikwii bł. Carlo Acutisa, która rozpocznie się w piątek 12 kwietnia o godz. 18.00 Mszą Świętą z wprowadzeniem relikwii, a zakończy się w sobotę 20 kwietnia. Szczegóły na wywieszonych plakatach.
  6. Zapraszamy w najbliższą na spotkanie formacyjne rodziców i dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz klas 7 i 8 przygotowujących się do Bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się 14 czerwca.
  7. Dzieła charytatywne: informujemy osoby, które otrzymały skierowanie na odbiór żywności w punkcie Caritas z Ośrodków Pomocy Społecznej o przesunięciu terminu wydawania paczek z kwietnia ma maj. Szczegóły są na plakacie.
  8. Jest prasa katolicka: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. Sprawy budowlane: trwają prace przy elewacji budynku kościoła Dziękujemy za modlitwę i dodatkowe ofiary składane w kopertach lub wpłacane na konto parafialne na budowę świątyni.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2024

1. Wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę dziękczynną za czas nawiedzenia parafii i diecezji przez ikonę Matki Bożej Jasnogórskiej w sobotę 13 kwietnia o godz. 6.45.
  2. Zapraszamy na spotkanie formacyjne Grupę Lektorską i osoby, które chcą czytać Słowo Boże w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  3. W przyszłą niedzielę Mszą Świętą o godz. 10.30 rozpoczynamy pierwszy etap nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w domach, który potrwa do końca sierpnia. Rodziny, które zaprosiły Maryję do swoich domów z ulicy Żytniej, Jana Kazimierza, Sobieskiego, Hetmańskiej, Spacerowej, Skrzetuskiego, Czarnieckiego, Podbipięty, Rycerskiej, Wołodyjowskiego, Zagłoby i Skłodowskiej, są proszone o odbiór w kancelarii parafialnej  informacji o terminie nawiedzenia. Można w kancelarii parafialnej zgłosić chęć przyjęcia Ikony Jasnogórskiej do domu.
  4. Ramowy program nawiedzenia w domu jest wyłożony przy wyjściu z kościoła dla rodzin, które włączyły się w nawiedzenie.
  5. W poniedziałek Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej i Stowarzyszenia dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli zapraszają na diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia i Narodowego Dnia Życia do Parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Szczegóły są na plakacie.
  6. W sobotę 13 kwietnia zapraszamy na rozmowy dzieci, które w maju przystąpią do spowiedzi i Komunii Świętej. Szkoła Podstawowa nr 9 od godz. 9.00, a Szkoła Podstawowa nr 10 i z pozostałych szkól od godz. 10.00. Na rozmowę z dzieckiem przychodzą rodzice. Dzieci przynoszą katechizmy i książeczki niedzielne.
  7. W najbliższą niedzielę spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas 1 i 2 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  8. W tym tygodniu przypada w poniedziałek przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w parafii o godz. 7.00 i 17.00.
  9. Dziś po Mszy Świętej wieczornej zaprasza na wieczór poezji pani Danuta Józefiak.
  10. Dzieła charytatywne. Podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę do skarbony Caritas złożono 7 tys. Caritas przekazał 3 tys. dla Domu Dziecka w Betlejem, 2 tys. na program Rodzina Rodzinie dla Bliskiego Wschodu, 2 tys. na paczki żywnościowe dla Wenezueli. Z funduszy wpłaconych na konto Caritas dla Ukrainy przekazano 5 tys. na zakup żywności za pośrednictwem Caritas Diecezji Włocławskiej. Caritas parafialny rozpoczął kolejna edycję programu „Na codzienne zakupy” przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej z Miasta i Gminy Zduńska Wola i Szadku. Program trwa 10 miesięcy i objął pomocą 75 osób. W ramach programu podopieczni otrzymają pomoc za 150 tys. Bóg zapłać za ofiary składane na dzieła charytatywne do skarbony Caritas. Zachęcamy do przekazania 1.5% podatku na Caritas naszej parafii, informacje są na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  11. Sprawy budowlane: rozpoczęto prace przy ociepleniu budynku kościoła od strony ul. Łódzkiej oraz wykonano obróbki blacharskie. Dziękujemy za modlitwę i dodatkowe ofiary składane w kopertkach lub wpłacanych na konto na budowę świątyni.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Michalina Parandyk, lat 95 z ul. Kilińskiego, + Irena Pawlak lat 83 z ul. Kilińskiego, + Regina Krześniak lat 85 z ul. Pomorskiej 19 pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.