OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

– 28 kwietnia 2024 –

1. W środę 1 maja o godz. 18.00 będzie Msze Święta z modlitwą o uzdrowienie sprawowana przez o. Józefa Witko. Zapewne wielu pamięta rekolekcje wielkopostne prowadzone w parafii przez o. Józefa. Serdecznie zapraszamy.
  2. Nabożeństwo majowe w tym tygodniu w środę i czwartek o godz. 17.30, a od piątku do niedzieli o godz. 16.30. Podczas nabożeństwa majowego będziemy łączyli się w modlitwie z rodzinami, które goszczą w swoim domu Ikonę Matki Bożej Jasnogórskiej oraz prosili o nowe powołania do kapłaństwa.
  3. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski oraz 233 rocznica uchwalenia Konstytucji. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W najbliższy piątek ze względu na uroczystość nie ma postu. W modlitwie indywidualnej w tym tygodniu prośby o błogosławieństwo naszej Ojczyzny oraz o ustanie wojen na świecie szczególnie na Ukrainie.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Zapraszamy Koło Żywego Różańca na Msze Świętą o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe.
  5. W pierwszy piątek miesiąca Msze Świętej jak w każdą niedzielę. W tym dniu przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Okazja do spowiedź przed każdą Mszą Świętą. Nie będzie nabożeństwa o godz. 15.00 lecz nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
  6. Z posługą do chorych udajemy się wyjątkowo 2 maja w czwartek od godz. 8.30.
  7. Pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy Wspólnotę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze Świętą o godz. 7.00 i nabożeństwo różańcowe.
  8. W najbliższą niedzielę 5 maja o godz. 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Próba we wtorek i piątek o godz. 18.00. Spowiedź i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godz. 9.30 dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodzeństwa. Dzieci przychodzą ubrane w stroje galowe i przynoszą świece. Na czas uroczystości w niedzielę prosimy nie parkować samochodów na placu przed kościołem.
  9. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny Patronki Europy, w czwartek św. Atanazego, w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski Msze Święte jak w każda niedzielę, w sobotę św. Floriana.
  10. W sobotę zapraszamy do Parafii WNMP o godz. 19.00 na spotkanie pielgrzymów pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, szczególnie tych, którzy w tym roku wybierają się na szlak pielgrzymkowy.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników Idziemy, Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
  12. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę budowlaną, modlitwę i dodatkowe ofiary składane w kopertach lub wpłacane na konto na budowę świątyni.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Andrzej Choiński lat 68 z ul. Żytniej, + Łucja Kaczmarek lat 95 z ul. Szadkowskiej, + Anna-Zofia Pietrzak lat 74 z ul. Sobieskiego, + Anna Szczudlak lat 84 z ul. Kilińskiego 37 pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 kwietnia 2024

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prosimy o włączenie do codziennej modlitwy intencje o powołania, szczególnie z naszej parafii.
  2. W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 Komunia Rocznicowa. Spowiedź i spotkanie w sobotę o godz. 9.30.
  3. Zapraszamy na pierwszą próbę rodziców i dzieci, które 5 maja przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w piątek 26 kwietnia o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada we wtorek uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski , w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.
  5. We wtorek Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Męce-Sieradzu zaprasza o godz. 12.00 na Msze Świętą odpustową.
  6. Parafia św. Maksymiliana zaprasza w dzisiejszą niedzielę o godz. 20.00 na KONCERT UWIELBIENIA, który jest dziękczynieniem  za nawiedzenie Matki Bożej Jasnogórskiej.
  7. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza w czwartek 25 kwietnia o godz. 18.00 na Forum Dyskusyjne na temat: „Jak dziś skutecznie chronić środowisko naturalne?” ze słowem wstępnym mgr inż. Arkadiusza Wardęgi.
  8. Dzieła charytatywne: informujemy osoby, które otrzymały skierowanie na odbiór żywności w punkcie Caritas z Ośrodków Pomocy Społecznej o przesunięciu terminu wydawania paczek z kwietnia ma maj. Szczegóły są na plakacie.
  9. Jest prasa katolicka, Gość niedzielny, Idziemy
  10. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę kościoła. Za tydzień  taca budowlana.
  11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana: + Józef Tomaszewski l. 83 z ul. Łaskiej. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.