OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

– 19 CZERWCA 2022 –

1. Zapraszamy w najbliższą niedzielę na PARAFIALNY PIKNIK RODZINNY. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą Świętą. Tak jak co roku będzie wiele atrakcji dla wszystkich: wesołe miasteczko, zabawy, konkursy, strzelnica, występy zespołów. Zakończymy festyn losowaniem nagród o godz. 17.00 i występem zespołu PODZAMEK BOYS po godz. 17.30. W tym roku w loterii parafialnej nagrody główna dla dzieci to rower i tablet. Dochód z zabawy loteryjnej jest przeznaczony na pracę duszpasterską z dziećmi w parafii. Kierujemy prośbę do pań o upieczenie ciasta (bez kremów) najlepiej dostarczyć je w niedzielę rano. Osoby, które chciałyby wspomóc to dzieło od strony finansowej lub organizacyjnej proszone są o kontakt z proboszczem. W sobotę od godziny 9.00 będziemy przygotowywali plac do pikniku (rozstawiali namioty) zapraszamy panów do pomocy.
  2. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą Świętą w Bazylice Wniebowzięcia NMP, o godz. 13.00 Marsz wyruszy ulicami miasta do naszej parafii, który powitamy około godz. 14.00.
  3. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy asystę, dziewczynki do sypania kwiatów i ministrantów. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie błogosławieństwo wianków i ziół. Wianki plecione z tegorocznych kwiatów i ziół będzie rozprowadzała Wspólnota św. Marty. Wspólnotę św. Marty oraz osoby biorące udział w asystencie Bożego Ciała tradycyjnie zapraszamy na grilla.
  4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia we wtorek św. Alojzego Gonzagi, w czwartek uroczystość św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusowemu można zyskać odpust zupełny w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej wieczornej od poniedziałku do piątku, w sobotę rano o godz. 7.30, w niedzielę o godz. 16.30.
  6. W najbliższą niedzielę zapraszamy małżonków, którzy ślubowali w miesiącu czerwcu na Msze Święta o godz. 10.30.
  7. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Msze Świętą o godz. 12.00 w najbliższą niedzielę, podczas której będziemy dziękowali za miniony rok szkolny i prosili o błogosławieństwo na czas wakacji.
  8. Przypominamy wszystkim parafianom, że nie ma wakacji od niedzielnej Mszy Świętej!
  9. Wyjazd ministrantów i bielanek do Tatralindii na Słowację we wtorek o godz. 1.00 w nocy.
  10. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.
  11. Jest nowy numer: Idziemy, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Irena Han lat 87 z ul. Łaskiej; + Genowefa Maciejewska lat 82 z ul. Zielonej; + Marek Wyrzykowski lat 64 z ul. Srebrnej 3 pogrzeb w środę o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.