BOŻE NARODZENIE

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

W tym roku przypada w IV Niedzielę Adwentu. W tradycji polskiej zachowujemy wszystkie obyczaje i obrzędy. Mimo niedzieli zachowujemy post. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej ze względu na Dzień Pański niedzielę.

BOŻE NARODZENIE

Wspólnota wierzących tak jak Pasterze przyjmuje zaproszenie, aby udać się do groty, ujrzeć i oddać pokłon narodzonemu Synowi Bożemu. Tak i Wspólnota Parafialna gromadzi się w Wieczerniku dziękując za narodzenie Mesjasza Jezusa Chrystusa i zarazem oczekując na Jego powtórne przyjście.

Przypomnieniem wydarzenia jest stajenka betlejemska. W tym roku będzie dodatkowa żywa przed świątynią do 31 grudnia 2023 roku.

Zapraszamy na kolędowanie przed pasterką z Kwartetem oraz w pierwszym dniu rodziców i dzieci o godzinie 12.00 ze scholą parafialną „Małe Niebo”. W drugi dzień świąt z Miejską Orkiestra Dęta o tradycjach kolejowych o godz. 11.30 i podczas Mszy świętej o godz. 12.00