Grupy

 

 

DUCHOWA ADOPCJA

DZIECKA POCZĘTEGO

 

 

 

 

Duchowa Adopcja powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadosyćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. W roku 1987 została przeniesiona do polski. Jest:

- modlitwą w obronie poczętego życia,

- osobistym wypełnianiem Jasnogórskich Ślubów Narodu,

- pomocą dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji.

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.  Imię dziecka zna jedynie Pan Bóg. Duchową Adopcję rozpoczynamy od złożenia uroczystego przyrzeczenia. Można je złożyć Panu Bogu w dowolnym dniu w roku ale tradycją staje się podejmowanie jej w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.III), wtedy zakończenie modlitwy przypada w Boże Narodzenie. Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej radosnej, światła, bolesnej, chwalebnej (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwałą Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki i jego rodziców:

 Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu - proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę daj jego rodzicom miłość i odwagę aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/R%C3%B3%C5%BCaniec.jpg

 

 

ŻYWY RÓŻANIEC

 

 

 

 

Stowarzyszenie Żywego Różańca zostało założone przez Paulinę Jaricot (1799-1862) w Lyonie w 1826r. Celem tej grupy jest według założycielki, wspieranie modlitwą, ofiara duchową i materialną działań misyjnych Kościoła. „Najważniejszą rzeczą i najtrudniejszą jest uczynić różaniec modlitwą wszystkich” - napisała wtedy. Paulina Jaricot zorganizowała 15osobowe grupy nazwane z czasem „Żywymi Różami”. Każda osób zobowiązana była do odmawiania jednej tajemnicy (dziesiątek różańca), czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Wszystkich członków róży dotyczy taka sama zasługa, jakby odmówili cały różaniec. Niedomówienie tajemnicy nie oznacza grzechu, a utratę zasługi. Papież Grzegorz XVI wydał ‘breve’ aprobujące stowarzyszenie. W krótkim czasie Żywy Różaniec rozprzestrzenił się w całej Francji a następnie na świecie. Założycielka pisała „wszędzie, gdzie tworzą się piętnastki, można zauważyć nie notowane wcześniej umacnianie się dobra”. Jan Paweł II wprowadził do różańca nową część – tajemnice światła, by „różaniec w pełniejszy sposób można było nazwać streszczeniem Ewangelii”. Odtąd cały różaniec liczy 20 tajemnic, a więc „Żywe Róże” składają się z 20osób. W Polsce obowiązuje nas Ceremoniał Żywego Różańca opracowany przez o. Szymona Niezgodę OP w 1977r. dla uczczenia stulecia objawień Matki bożej w Gietrzwałdzie, a zatwierdzony przez Prymasa Polski Kard. Stefana Wyszyńskiego. Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, 6 razy w roku, a mianowicie w dniu:

1.    przyjęcia do Żywego Różańca,

2.    Narodzenia Pana Jezusa (25.XII),

3.    Ofiarowania Pańskiego (2.II),

4.    Zwiastowania NMP (25.III),

5.    Zmartwychwstania Pańskiego,

6.    Wniebowzięcia NMP (15.VIII).

W naszej parafii grupa modlitewna „Żywy Różaniec” istnieje od 2009r. Istnieją trzy róże różańcowe. Każda róża to 20 osób, tyle ile jest tajemnic w czterech częściach różańca świętego. Spotkanie tej grupy odbywa się w każdą pierwszą środę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej, na którym jest wymiana tajemnic i ustalenie intencji na nowy miesiąc. Po Mszy Świętej wieczornej, a w styczniu po rannej, jest odprawiane jest Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Członkowie Żywego Różańca” biorą także udział w Nabożeństwach Fatimskich od maja do października każdego 13- ego dnia miesiąca.

Osoby chcące na stałe włączyć się do modlitwy i działalności kół różańcowych prosimy
o zgłoszenie się do ks. Piotra Kowalskiego.

                         Zapraszamy.


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/klucz%20wiolinowy.jpg

 

SCHOLA DZIECIĘCA

 

          

 

           Schola dziecięca w naszej parafii ubogaca pieśnią Mszę Święte dla dzieci o godz. 1115. Poprzez  śpiew chcemy się modlić i sprawić, aby Eucharystia była przeżywana w sposób wyjątkowy, bo jak wiemy „...kto śpiewa, ten dwa razy mocniej się modli” (św. Augustyn).

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, które mają choć odrobinę talentu i chęci oraz gorące serce, by Panu Bogu wyśpiewywać chwałę, do scholii dziecięcej. Czekamy zarówno na dziewczęta jak i chłopców. Próby odbywają się w piątek o godzinie 1800.

 Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do Ks. Piotra Kowalskiego


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/schola.jpg

 

SCHOLA MŁODZIEŻOWA 

"UWIELBIENIE"

 

 

        Schola młodzieżowa ‘’Uwielbienie’’ działająca przy parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli istnieje od stycznia 2013 r. Naszym Opiekunem jest ksiądz Jacek Jabłoński. Osoby biorące czynny udział w naszej scholi, to młodzież w wieku 12 – 19 lat. Jesteśmy nową grupą i poszukujemy ludzi, którzy posiadają w sobie pozytywną energię, odrobinkę talentu oraz chęć do działania. Jeśli czujesz, że masz w sobie talent wokalny lub potrafisz grać na jakimś instrumencie i chcesz to wykorzystać, aby wraz na nami wielbić Boga to ZAPRASZAMY!!!

        Próby scholi odbywają się w piątek o godzinie 1730. Nie prowadzimy żadnych przesłuchań ani selekcji, nikogo nie odrzucamy. Chętni mogą zapisać się do nas po Mszy Świętej o godzinie 1230 lub pisząc e-mail na adres: schola.uwielbienie@interia.pl


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/chor.jpg

CHÓR PARAFIALNY 

"CANTATE DEO"

 

 

 

„Chór rozpoczyna działalność zazwyczaj w parafiach z wieloletnimi tradycjami. Należy cieszyć się, że w tej młodej parafii tworzą się zalążki chóru”. Te ciepłe i jakże budujące słowa zostały wypowiedziane 25 stycznia 2010r. przez ks. Biskupa Wiesława Meringa. Nasza wspólnota przeżywała wtedy pierwszy raz w historii parafii odpust ku czci Św. Pawła Apostoła.

Początki chóru parafialnego sięgają roku 2009. Wówczas to pod kierunkiem organisty kościelnego – pana Stanisława Kubiaka zawiązała się kilkuosobowa grupa, do której zaczęły dołączać inne osoby. Skład i liczebność chóru zmieniały się wielokrotnie. Aktualnie w chórze śpiewa kilkanaście osób.

Działalność chóru ściśle jest powiązana z kalendarzem liturgicznym Kościoła. Poprzez śpiew chór włącza się w uroczyste obchody świąt Bożego Narodzenia, Triduum Paschalnego, Wielkanocy, Bierzmowania, Święta Odzyskania Niepodległości oraz wielu innych ważnych uroczystości.

22 listopada – to szczególnie ważna data. Przypada wówczas wspomnienie Św. Cecylii, która, jak zapewne wszyscy wiedzą, jest patronką chórów i organistów. Jej atrybutami są: anioł, instrumenty muzyczne, róże, miecz.

Od maja 2012 r. chór doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem ks. Jacka Jabłońskiego. W maju 2013 r. chór przyjął oficjalnie nazwę Cantate Deo. Chór parafialny zaznacza swoją obecność podczas Mszy Świętej niedzielnej o godz. 845.

Próby chóru odbywają się w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej. Jeżeli pragniesz włączyć się do wspólnej modlitwy przez śpiew, nie odkładaj tej decyzji! Czekamy na Ciebie.


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/kwartet.jpg

 

KWARTET "VERA ARS" 

 

 

 

Parafialny kwartet wokalny „Vera ars”  to zespół, który powstał w maju 2013 r. z inicjatywy jego aktualnego opiekuna – Ks. Jacka Jabłońskiego. Skład kwartetu stanowią parafianie z głosami: sopran, alt, tenor i bas. „Vera ars” znaczy, że Panu Bogu powinniśmy oddawać to, co najlepsze. Głównym celem działalności tej grupy jest śpiew repertuaru sakralnego podczas uroczystości kościelnych w którym wspólnie w radości wychwalane są dzieła Boga .

Próba śpiewu w każdy czwartek o godz. 1800. Zapraszamy!


  http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/lektorzy.jpg

 

GRUPA LEKTORSKA

   

 

 

       Lektorzy w naszej parafii sprawują swoją funkcję według wyznaczonych dyżurów. Opiekunem grupy lektorskiej w naszej parafii jest ks. Piotr Kowalski.

Lektor - posługa w Kościele Katolickim wiążąca się z odczytywaniem podczas Mszy świętej i nabożeństw czytań z Pisma Świętego, z wyjątkiem Ewangelii (tutaj wyjątek stanowią: Niedziela Palmowa i Wielki Piątek, kiedy lektor może odczytać Ewangelię). Ponadto lektor może odczytywać modlitwę powszechną podczas liturgii. Niekiedy, zważywszy na okoliczności, dopuszcza się możliwość sprawowania tych czynności podczas liturgii przez świeckich, nie będących ustanowionymi do tego przez władze kościelną.


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/ministranci.jpg 

 

MINISTRANCI

 

 

 

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!!!

 

 

Ministrant ma służyć Bogu przy ołtarzu, starać się, aby liturgia była piękna, również swoim zachowaniem ma dać przykład jak powinien żyć uczeń Jezusa. Nasze pozdrowienie Króluj nam Chryste, w pierwszej kolejności wyraża to, by Chrystus królował w naszych sercach, ponieważ ma być ono tronem dla Chrystusa. Wspólnota ministrantów parafii p. w. Św. Pawła Apostoła jest małą „armią Naszego Pana”. 

Spotkania odbywają się systematycznie raz w tygodniu, jednak przed uroczystościami spotykamy się częściej. Po spotkaniach dla ducha gromadzimy się na boisku lub sali gimnastycznej, aby wzmocnić i ciała. Trening jest potrzebny, gdyż w naszym dekanacie rozgrywane są mecze piłki nożnej.

Zapraszamy chłopców na ministrantów. Zbiórki w każdą sobotę o godz. 1000. 


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/bielanki.jpg 

 

BIELANKI

 

 

 

 

BIELANKI, to tradycyjna nazwa liturgicznej służby dziewcząt. To tzw. Dziewczęca Służba Maryjna (w skrócie DSM). Co oznaczają poszczególne człony tej nazwy?

- Dziewczęca, czyli należą do niej tylko dziewczęta.

- Służba – określenie to mówi o celu istnienia grupy: służymy Maryi, rozmawiamy o Niej, mówimy innym o Niej, staramy się postępować jak Maryja (co wcale nie jest łatwe, ale Ona pomaga nam).

- Maryjna, ponieważ główną patronką jest Maryja, Ona jest pierwszą i najważniejszą Osobą, blisko wszystkich naszych codziennych spraw. Dziewczęta zgromadzone w tej grupie od Maryi
uczą się kochać Jezusa, uczą się chętnego posłuszeństwa, życia w zgodzie z innymi,
prawdziwej radości, wybierania tego, co trudne.

Dniem zawierzenia Bielanek Panu Jezusowi jest Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA – 8 GRUDNIA, jest to Święto patronalne DSM.

Dziewczynki, które zechcą służyć w ten sposób otrzymają specjalne stroje – niebieską pelerynkę.
Niebieski kolor przypomina Bielance, że należy do Maryi i ma Ją naśladować w służeniu innym. Służba innym nie jest łatwa, dlatego dziewczęta powierzają się swojej najlepszej Matce w modlitwie.

W ciągu roku Bielanki biorą udział w spotkaniach, na których poznają życie Matki Bożej, modlą się, nabywają obowiązki Bielanki. Jest czas na wspólną modlitwę, spotkanie i zabawę. Dziewczęta uczestniczą również w procesjach: rezurekcyjnej, w Uroczystość Bożego Ciała i w oktawie tej uroczystości, niosąc różne symbole np. poduszki, sypią kwiatki.  Swoją dziecięcą niewinnością służą Panu Jezusowi ubogacając te piękne uroczystości.

Nadal w grupie Bielanek w naszej parafii oczekujemy na kolejne dziewczęta gotowe służyć w ten sposób Panu Jezusowi.

Zapraszamy więc uczennice ze szkoły podstawowej, zwłaszcza te po I Komunii Św.
- wykorzystajcie swoje piękne alby i przyjdźcie, aby być blisko Pana Jezusa!

W naszej parafii Bielanki spotykają się jeden raz w miesiącu, w pierwszy wtorek każdego miesiąca
po Mszy św. wieczornej. W każdą niedzielę uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 11.15.  W czwartą niedzielę czynią dziękczynienie przed Najświętszym Sakramentem i biorą udział w procesji Eucharystycznej. Bielankami opiekuje się Ks. Jacek Jabłoński.

DRODZY RODZICE- bycie BIELANKĄ to nie tylko okazjonalne sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. To także formacja, pomagająca odnaleźć się dzieciom i młodzieży w coraz bardziej pogubionym świecie. To forma posługi i wzrastania w wierzei dojrzałości blisko Naszego Pana, którą Wasze córki mogą podejmować już dziś.

Zapraszamy byście im to umożliwili- z Waszą pomocą i błogosławieństwem.

 


 http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/wspolnota%20sw_%20Marty.jpg

 

 

 WSPÓLNOTA ŚWIĘTEJ MARTY

 

 

 

  Św. Marta upomniana przez Jezusa, że troszczy się o zbyt wiele, jako pierwsza wyznała wiarę w Niego, Mesjasza i Zbawiciela, kiedy umarł jej brat Łazarz. Ale i tak świętą Martę zwykło utożsamiać się z tym, co przyziemne, fizyczne, materialne.

Jaki byłby świat, gdyby nie było w nim współczesnych świętych Mart?

Jest to pierwsza grupa, jaka powstała w naszej parafii. Liczy około 30 osób. Działa na zasadzie wolontariatu. Podstawowymi zadaniami tej grupy jest wspieranie budowy lokalnej wspólnoty
oraz dbanie o czystość w naszej kaplicy. Zajmuje się również tworzeniem dekoracji i  ozdabianiem kwiatami  kaplicy. Osoby z tej wspólnoty dbają o teren wokół kaplicy i wspierają inicjatywy związane z uroczystościami i świętami kościelnymi. Kto jest chętny do pomocy niech do nas dołączy! Zaprasza
my!


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/dik.jpg

 

 
DUSZPASTERSTWO INTELIGENCJI KATOLICKIEJ

 

 

 

      Wspólnota parafialna, która łączy formację duchową z formacją intelektualną. Zapraszamy w pierwszy wtorek miesiąca na Mszę Świętą o godz. 1700 i następnie spotkanie formacyjne z zaproszonym Gościem – Księdzem Prelegentem.

Dzięki tym spotkaniom można ożywić swoją wiarę i wiedzę. W ramach działalności tej grupy organizowane są również wyjazdy do Sanktuariów Maryjnych.

Opiekunem Duszpasterstwa Inteligencji Katolickiej jest Ksiądz Piotr Kowalski.

Otwarte spotkania w roku 2014/2015

07 X 2014 ks. Maciej Pawlak

04 XI 2014 ks. dr Dariusz Kaliński

02 XII 2014 ks. Jarosław Szpolorowski

13 I 2015 spotkanie opłatkowe

03 II 2015 ks. dr Marian Bronikowski

03 III 2015 ks. Bp Adam Lepa

29-31 IV 2015 Rekolekcje Wielkopostne

07 IV 2015 spotkanie wielkanocne

05 V 2015 ks. dr Marek Chrzanowski

czerwiec 2015 pielgrzymka 


                    http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/Caritas.jpg                                                   

PARAFIALNE ZESPÓŁ CARITAS

„Bogatym nie jest ten, kto posiada,

                             lecz ten kto daje”

                                                                      (św. Jan Paweł II)

 

 

 

 W dniu 10 marca 2013 roku przy Parafii p.w. Świętego Pawła w Zduńskiej Woli powstał PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS .

Grupa ta liczy 25 członków - wolontariuszy, którzy swój czas i zaangażowanie pragną poświęcić osobom znajdującym się w  bardzo trudnej sytuacji materialnej oraz życiowej. Zadaniem każdego z nas jest między innymi rozpoznanie potrzeb i objęcie opieką osób wymagających wsparcia z terenu Parafii, jak również spoza jej granic. Dzięki takiej rejonizacji pomoc kierowana jest do właściwych osób i staje się bardziej skuteczna.

W swoim działaniu pragniemy stać się platformą umożliwiającą z jednej strony włączenie
się wszystkim tym, którzy mają otwarte serca i chcą nieść pomoc ludziom w bardzo trudnej sytuacji. Z drugiej zaś strony chcielibyśmy, aby to wsparcie trafiało do konkretnych osób i w takim zakresie, w jakim jest ono im niezbędne. Aby racjonalnie zarządzać pomocą, konieczna jest znajomość możliwego zaangażowania ze strony Darczyńcy i potrzeb Obdarowywanych.

Parafialny Zespół Caritas podjął się m.in. następujących działań:

·         Akcja „Tornister pełen uśmiechu” – w sierpniu 2013r. do pojemnika z napisem SZKOŁA zbierane są przybory szkolne, które następnie przekazywane są dla dzieci dzięki ofiarności ludzi dobrego serca, którzy często dzielą się swoją biedą.

W 2013r. przygotowanych zostało 15 tornistrów dla dzieci z rodzin objętych pomocą Parafialnego Zespołu Caritas.

·        Dżywianie dzieci w szkołach z terenu naszej parafii – fundusze na ten cel pochodzą z dobrowolnych ofiar wiernych składanych m.in. do skarbony znajdującej się w Kaplicy przy obrazie św. Jana Pawła II lub wpłacanych na konto Parafialnego Zespołu Caritas. W roku szkolnym 2013/2014 z funduszy Parafialnego Zespołu Caritas ufundowane zostało 8 posiłków dla dzieci w szkole.

·         Paczki żywnościowe – przynajmniej raz na kwartał dla rodzin biednych i wielodzietnych przekazywana jest paczka z produktami spożywczymi. Aktualnie pomocą żywnościową objętych jest ponad 120 rodzin.

·      Paczka pełna słodyczy dla dzieci na Święta Bożego Narodzenia – w czasie całego Adwentu do specjalnie wystawionego w tym celu kosza, ludzie wielkiego serca składali słodycze z których utworzone zostały paczki pod choinkę dla dzieci, których rodziny objęte są pomocą. W 2013r. paczka ze słodyczami dla dzieci trafiła do 46 rodzin.

·         Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom -  w ramach tej kampanii członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzali świece, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód z rozprowadzanych świec przeznaczany jest na całoroczne dożywianie, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek dzieci.

Nad działalnością PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS czuwają: Przewodnicząca PZC
– P. Maria Felcenloben wraz z Księdzem Proboszczem Andrzejem Jaworskim.

 Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w dzieło pomocy bliźniemu na spotkania, których terminy podawane są na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych. Swoją  pomoc każdy
z nas może nieść poprzez MODLITWĘ ZA DARCZYŃCÓW I POTRZEBUJĄCYH POMOCY.

Można też wspierać dzieło pomocy ubogim i potrzebującym składając nawet najdrobniejszą kwotę pieniężną do puszki z logo i nazwą PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS lub wpłacając fundusze na konto:

PARAFIA RZYMSKO - KATOLICKA  P. W. ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

ul. Zielona 49A,  98-220 Zduńska Wola

caritas.zdunskawola@gmail.com

NIP 829 171 17 72,      REGON 100661632

Bank PEKAO S.A.  53 1240 3305 1111 0010 5129 5463


http://www.parafiaswpawel.pl/upload/image/2014/Stowarzyszenie%20dla%20zycia%20i%20rodziny.jpg

 

 

Stowarzyszenie dla Życia i Rodziny

w Zduńskiej Woli

         

 

 

 STOWARZYSZENIE DLA ŻYCIA I RODZINY w Zduńskiej Woli swoją działalność rozpoczęło w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej tj.26.08.2014r. Jego współtwórcami są członkowie Społecznego Komitetu Marszu dla Życia i Rodziny organizowanego od 2 lat w naszym mieście.  Działalnością Stowarzyszenia  koordynuje p. Sylwia Klimkiewicz, przewodnicząca. Celem działania stowarzyszenia jest:

- idea budowania cywilizacji życia, wspierania, promocji i ochrony małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny,

- pomoc rodzinom, dzieciom, osobom starszym i chorym,

- działania na rzecz ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci,

- wspieranie rozwoju lokalnej kultury i edukacji.

Stowarzyszenie organizować będzie co roku:

-Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę (marzec)

-obchody Narodowego Dnia Życia (ustanowione Uchwałą Sejmu RP z 27 sierpnia 2004r. w dniu 24 marca)

-obchody Światowego Dnia Świętości Życia (przypadającego dn.25 marca)

-skupienie modlitewne w intencjach związanych z  celami statutowymi itp.

-Marsz dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli (w niedzielę pomiędzy Dniem Matki a Dniem Dziecka) a także konferencje, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Już dziś zapraszamy do udziału w planowanych spotkaniach oraz do ich współtworzenia wraz z członkami Stowarzyszenia dla Życia i Rodziny.  Nie trzeba być członkiem Stowarzyszenia, żeby wspólnie budować to dzieło!  

Spotkania organizacyjne odbywają się w parafii św. Pawła Ap. w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, wspólną Mszą Świętą o godz.17.00, a  następnie część druga ok.18.00 na poddaszu plebanii. Zapraszamy do udziału w nich i współpracy na rzecz obrony życia i naszych rodzin. Będziemy także wdzięczni za udzielenie wsparcia modlitewnego inicjatywom podejmowanym przez Stowarzyszenie dla Życia i Rodziny na rzecz obrony wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.

Można też wspierać dzieła Stowarzyszenia dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli, wpłacając nawet najdrobniejszą kwotę  na konto:

 Stowarzyszenie dla Życia i Rodziny  w Zduńskiej Woli,

ul. Zielona 49a,

98-220 Zduńska Wola

Numer rachunku bankowego: 52 2030 0045 1110 0000 0394 5420

 e-mail: marszzdw@gmail.com

www.zycieirodzinazdw.cba.pl