Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU

– 19 grudnia 2021 –

  1. Roraty od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą do piątku rano włącznie. Nie spowiadamy w święta Bożego Narodzenia.
  2. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej dzień Wigilii jest dniem postu i zasiadamy do wigilii postnej. W Wigilię nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00. Pasterka o północy poprzedzona kolędowaniem od godz. 23.30 z zespołem MIRIAM. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte według porządku niedzielnego.
  3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada niedziela Świętej Bożej Rodziny. Zapraszamy małżonków na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy Świętej o godz. 10.30. Tradycyjnie zapraszamy rodziców z dziećmi na Msze Świętą o godz. 12.00 na błogosławieństwo dzieci oraz kobiety w stanie błogosławionym. Mszę Świętą o godz. 10.30 ubogaci Miejska Orkiestra Dęta o tradycjach kolejowych, która po Mszy Świętej zaprasza na koncert kolęd.
  4. Siostry Elżbietanki pracujące w miejscu narodzin Pana Jezusa w Betlejem przysłały podziękowanie za wsparcie Domu Dziecka w minionym roku. Podczas Świąt Bożego Narodzenia będzie można wesprzeć ofiarami składanymi do skarbony Dom Dziecka w Betlejem.
  5. Wizyta duszpasterska – kolęda, odbędzie się jak w roku minionym od 3 do 15 stycznia. Informacje o kolędzie są w najnowszy kolędowym numerze Głosu Świętego Pawła. Prosimy o przekazanie tego numeru osobą samotnym i sąsiadom.
  6. Jest nowy numer tygodników Idziemy, Gość Niedzielny oraz dwumiesięcznik Miłujcie się. Są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, stroiki i kartki świąteczne. Opłatki na stół wigilijny można nabywać po każdej Mszy Świętej. Sianko rozprowadzają ministranci, a dobrowolne ofiary są przeznaczone na wakacje dla dzieci z grup parafialnych.
  7. Tak jak było zapowiadane Parafialny Zespół Caritas włączył się w inicjatywę zbiórki słodyczy, kawy i herbaty dla żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. W dzisiejszą niedzielę jest wystawiony kosz, do którego można składać słodycze. Dziękujemy za przekazanie prezentów, które są wyrazem solidarności i wdzięczności dla polskich żołnierzy strzegących wschodniej granicy Polski, którzy z racji pełnionej misji najbliższe Święta Bożego Narodzenia spędzą z dala od swoich rodzin.
  8. Caritas przekazał 128 paczek z akcji „tytka charytatywna” na święta Bożego Narodzenia w większości dla osób samotnych. W sumie pomoc otrzymało 181 osób. Dziękujemy za podarunki dla 51 dzieci z naszej parafii i Domu Dziecka w Wojsławicach w ramach akcji „Dar Serca”.
  9. Podsumowanie roczne finansowo-gospodarcze parafii zostanie przedstawione tradycyjnie w Nowy Rok. W niedzielę 26 grudnia taca drogowa. Pamięci modlitewnej polecamy parafian parafii św. Maksymiliana, którzy dziś ofiarami wspomagają dzieło budowy naszej świątyni. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątynię.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Ryszarda Muszyńska lat 89 z ul. Kilińskiego; + Oskar Szulc lat 78 z ul. Żytniej; + Janina Kowalczyk lat 76 z ul. Łaskiej; + Wiesława Kemp lat 72 z ul. Skłodowskiej 6 pogrzeb poniedziałek o godz. 13.00; + Krzysztof Kosecki lat 63 z ul. Szadkowskiej pogrzeb w środę o godz. 12.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków.