2013

OBŁÓCZYNY BIELANEK

 

15 grudnia 2013 r. w naszej parafii odbyło się bardzo miłe wydarzenie. Cztery kandydatki zostały przyjęte do grona Bielanek.

           Bielanki to grupa dziewcząt, które swoimi dziecięcymi sercami chcą służyć Matce Niepokalanej. Swoją obecnością uświetniają uroczystości ku chwale Najświętszego Sakramentu. To bardzo budujące, że wśród wielu atrakcji i propozycji współczesnego świata znajdują się dziewczęta, które wybierają taką właśnie służbę.
Podczas Mszy św. o godzinie 1115 dziewczynki złożyły swoje przyrzeczenia i otrzymały błogosławieństwo Ks. Proboszcza. Obecnie grupa Bielanek liczy 16 dziewczynek. Gratulujemy wspaniałej decyzji. Zdjęcia w Galerii


RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH

1-4 grudnia 2013r.

 

               W dniach 20- 28 października 2012r. Misjonarze Świętej Rodziny prowadzili pierwsze w historii naszej parafii MISJE ŚWIĘTE. Zakończone one zostały wówczas wmurowaniem kamienia węgielnego. W dniach 1-4 grudnia 2013r. w ramach Rekolekcji Adwentowych przeżywaliśmy
w naszej wspólnocie parafialnej RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH. Czterodniowe ćwiczenia duchowe prowadził Ojciec Karol Misjonarz Świętej Rodzin.

             Rekolekcjonista przypomniał nam jak wielkim darem jest dla nas łaska wiary i trwanie w gotowości na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem Mesjaszem i Zbawicielem. To Eucharystia jest nieustannym, wielkim spotkaniem człowieka z Bogiem, w którym Pan staje się naszym pokarmem, daje samego siebie, aby nas przemienić.

          Dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście trud głoszenia Słowa Bożego, za  zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary, dziękujemy życząc obfitości tych łask,  które są najbardziej potrzebne na kapłańskiej drodze. Niech Chrystus nasz Pan Ojcu błogosławi.

                                                                                                                                         Szczęść Boże!


NOWY ROK LITURGICZNY 2013/2014

„Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”
– to hasło nowego cyklu duszpasterskiego. Czteroletni program nawiązuje do 1050 rocznicy Chrztu Polski, którą będziemy przeżywać w 2016 r. Przez najbliższe cztery lata praca duszpasterska będzie się skupiała wokół następujących haseł:

  • „Wierzę w Syna Bożego” (2013/2014)
  • „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię” (2014/015)
  • „Nowe życie w Chrystusie” (2015/2016)
  • „Idźcie i głoście” (2016/2017)

Każdy rok duszpasterski został powiązany ze znakiem nawiązującym do liturgii chrztu.  Będą to kolejno: świeca, krzyż, woda i biała szata oraz olej.

  Tematem programu na najbliższy rok liturgiczny są słowa  „WIERZĘ W SYNA BOŻEGO”.
Jego realizacja rozpoczęła się w pierwszą niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2013.  Wśród priorytetów programu są:

  • Słowo Boże, czyli propagowanie Biblii jako Słowa Bożego, ukazywanie jego ważności w życiu chrześcijańskim praz pogłębianie duchowości biblijnej,
  • Ewangelizacja, czyli „podjecie różnorodnych działań proewangelizacyjnych
    i prowadzenie rekolekcji kerygmatycznych, oraz wsparcie wiernych, by  mogli znaleźć swoje miejsce we wspólnotach,
  • Katecheza dorosłych przed chrztem dziecka

PIELGRZYMKA

DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA

 16-24 września 2013r.

 

W dniach od 16 do 24 września 2013r. z naszej Parafii grupa pątników pielgrzymowała  do Matki Bożej Fatimskiej (Portugalia) i  Santiago De Compostela (Hiszpania).

  W pierwszych 3 dniach naszego pobytu w Fatimie mogliśmy pokłonić się Pani Fatimskiej, uczestniczyć m. in. w procesjach ze świecami, które odbywają się każdego dnia o godz. 2130. Spośród uczestników naszej pielgrzymki kilku mężczyzn w czasie procesji miało zaszczyt niesienia na swych ramionach figury Matki Boskiej Fatimskiej.

            Drugim szczególnym miejscem, które zwiedziliśmy to Santiago De Compostela,
tj. miejsce spoczynku św. Jakuba, jednego z dwunastu Apostołów. Do tego miejsca prowadzą ze wszystkich stron świata szlaki pielgrzymie. Katedra swoim bogactwem  architektury i dziełami sztuki zrobiła na nas ogromne wrażenie.

            Kolejnym pięknym miejscem, które zwiedziliśmy to Coimbra, dawna stolica Portugalii,
w której mieści się najstarszy Uniwersytet z  piękną biblioteką. Z balkonu Uniwersytetu  można podziwiać rzekę Mondego i wiele  zbytków tego pięknego miasta.

            Cabo Da Roca najdalej wysunięty punkt lądu na zachód Europy, gdzie mogliśmy podziwiać piękno oceanu Atlantyckiego.

            Duże wrażenie wywarło na nas  jeszcze wiele miejsc z pięknymi zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO i urokliwymi zakątkami, a wśród nich stolica Portugalii Lizbona położona  nad  ujściem rzeki Tag, gdzie urodził się Św. Antoni Padewski, Braga jedno
z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie, Porto u ujścia rzeki Douro nad oceanem Atlantyckim słynącym również z win o tej samej nazwie, Sintra ze słynnym Palace de Sintra,  Alcobaca z pięknym klasztorem Santa Maria de Alcobaca, Nazare – miasto wywodzi swoją nazwę wg legendy od niewielkiej figury Matki Boskiej, Czarnej Madonny, przyniesionej przez mnicha
w IV wieku z Nazaretu, Batalha z klasztorem Matki Boskiej Zwycięskiej i Mafra z ogromnym zespołem pałacowo – klasztornym i kościołem.


PIELGRZYMKA AUTOKAROWA

 NA JASNĄ GÓRĘ

24 sierpnia 2013r.

 

       „Być solą ziemi” – pod takim hasłem wyruszyła 22 sierpnia 2013r. z Bazyliki Mniejszej Wniebowzięcia NMP XXIII Piesza Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli na Jasną Górę.  Z naszej parafii dnia 24 sierpnia br. pojechali do Częstochowy pątnicy, by powitać pielgrzymów. Celem naszego pielgrzymowania było przeżycie wspólne uroczystości odpustowej Matki Bożej Częstochowskiej.
Jak przypomniał pielgrzymującym ks. prał. Artur Niemira, „U Matki to, co do niedawna wydawało się nie do rozwiązania, znajduje swoją odpowiedź, smutki – pocieszenie, prośby – spełnienie,
a rany uzdrowienie. Oto błogosławiony czas, gdy wpatrujecie się w Matczyne, słodkie i pełne miłości oblicze. Nasyćcie swój wzrok, wypełnijcie serce, bo Matka chce wam dać też i lekcję wiary oraz postawić przed wami nowe zadania”. Stwierdził, że na Jasnej Górze pielgrzymi odbierają od Maryi lekcję słuchania Boga (bo wiara rodzi się ze słuchania), naśladowania Pana (co jest najgłębszym sensem wiary) oraz przebywania w bliskości Pana na modlitwie (co jest pokarmem dla wiary chrześcijanina).


XXI ELBLĄSKA PIELGRZYMKA PIESZA

NA JASNĄ GÓRĘ

W ZDUŃSKIEJ WOLI

 

         XXI Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę powstała w 1993 r. i od tego czasu nieprzerwanie co roku na przełomie lipca i sierpnia podąża do Częstochowy pokonując ponad 500 kilometrową trasę. W jedenastu grupach pielgrzymkowych wędruje około 700-800 osób. Kilkanaście dni wspólnotowego pielgrzymowania jest doświadczeniem rekolekcyjnego odkrywania Boga i siebie, a także coraz głębszym poznawaniem Maryi – doskonałej nauczycielki wypełniania woli Bożej.

              W dniu 07.08.2013r. tj. w 12-ym dniu pielgrzymowania po przebyciu 37,7km, grupa 110 pielgrzymów została powitana w naszej parafii i przyjęta na nocleg. W grupie nie brakowało księży diakonów, braci zakonnych, sióstr zakonnych, młodzieży oraz dzieci. W tym dniu wspólnota pielgrzymujących oraz gospodarze, parafianie czuwali na modlitwie, Apelu Jasnogórskim. Rano, choć ku miłemu zaskoczeniu wędrujących, dopiero o godz.6.30, wszyscy uczestniczyli we wspólnej Mszy Świętej, po której pątnicy podążali na kolejny odpoczynek do Ruśca.

              Otaczajmy modlitwą pielgrzymów, aby szczęśliwie docierali do celu i wracali do domów i rodzin.


PIELGRZYMKA NA LITWĘ

w dniach 22-26 lipca 2013r.

 

W dniach 22-26 lipca 2013r. odbyła się pielgrzymka autokarowa, której szlak wiódł przez:
TROKI – piękne WILNO – OSTRĄ BRAMĘ – śladami św. Faustyny sekretarki Bożego Miłosierdzia – śladami wielkich poetów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego – PONARY, miejsce męczeństwa i zagłady narodu żydowskiego (70tys.) i polskiego (20tys.) i in. mniejszości narodowych (10tys.), którego oprawcami byli nacjonaliści litewscy – SZAWLE górę krzyży
– SZYDŁÓW miejsce objawień Matki Bożej i pielgrzymki bł. Jana Pawła II
– GRODNO oraz opactwo po Kamedułach.


MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA

Ks. Roberta Maca

 

„Zaprawdę Pan Bóg wybiera maluczkich,

By zawstydzić wielkich tego świata.

Nie polegam na mych własnych siłach, ale na mocy Tego,

 Który na krzyżu pokonał potęgę piekła”

(Św. Teresa od Dzieciątka Jezus)

         W niedzielę, dnia 30 czerwca o godz. 1230 w naszej parafii Mszę Świętą Prymicyjną odprawił nowo wyświęcony neoprezbiter ks. Robert Mac, który pochodzi z parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli.

        W prymicji uczestniczyli ks. proboszcz Andrzej Jaworski, ks. Jan Dominiak i ks. Piotr Kowalski, którzy znali i wspierali ks. Roberta, pomagając mu na drodze do jego kapłaństwa. We Mszy Świętej wzięła udział także najbliższa rodzina neoprezbitera– rodzice i rodzeństwo, przyjaciele, znajomi i inni członkowie parafii. W wygłoszonej homilii w nawiązaniu do słów z dzisiejszej Ewangelii wg św. Łukasza „ Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego”, Ks. Robert przypomniał obecnym, iż w kroczeniu za Chrystusem podjęcie się realizacji danego nam powołania, to życie na co dzień Przykazaniem Miłości, to życie w którym nigdy nie wolno odwracać się za siebie. Uwagę wiernych zwrócił także prawdę jaką kryją w sobie słowa Św. Jana Marii Vianney’a patrona Kapłanów: „Na głos kapłana Chrystus zstępuje z nieba i ucieleśnia się w małej Hostii. Jakież to cudowne! Po konsekracji Bóg przebywa tutaj jak w niebie! Jeżeli człowiek poznałby do głębi te tajemnicę, umarłby ze szczęścia”. Na zakończenie uroczystości Ksiądz Robert otrzymał życzenia od przedstawicieli dzieci, młodzieży, wspólnoty parafialnej. Następnie indywidualnie pobłogosławił każdego z obecnych i ofiarował pamiątkowe obrazki.

           W tym uroczystym dniu dziękujemy Tobie – Ks. Robercie, za przyjęcie daru powołania do Sakramentu Kapłaństwa. Rozpoczynasz wraz z Duchem Świętym budowę Jego świątyni w serach ludzkich tam, gdzie pośle Cię Pan. W imieniu Ks. proboszcza, Księży wikariuszy i całej wspólnoty parafii Św. Pawła Apostoła, życzymy – opieki Bożej i otwartości na Słowo Boże, radości z posługiwania z Chrystusem i dla Chrystusa, zdrowia i pomocy Matki Najświętszej.

                                                                Szczęść Boże!


IV PARAFIALNY DZIEŃ DZIECKA

23 czerwca 2013 r.

 

           IV Parafialny Dzień Dziecka w 2013 r. pierwotnie zaplanowany został na niedzielę 2 czerwca. Jednak na jego realizację w tym terminie nie pozwoliła organizatorom aura. Impreza odbyła się w dniu 23 czerwca 2013 r. tj. w Dniu Ojca. Patronat honorowy nad IV Parafialnym Dniem Dziecka objął ks. bp Wiesław Alojzy Mering Ordynariusz Diecezji Włocławskiej. Świętowanie Dnia Dziecka w naszej wspólnocie w niedzielę, to było przede wszystkim spotkanie z Tym, któremu dzień ten jest poświęcony. Dlatego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Św. w murach kościoła o godz.1115, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za miniony rok katechetyczny i szkolny, a także modliliśmy się o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci oraz ojców w dniu ich święta.  Mszy Świętej przewodniczył Ks. prał. Józef Nocny – prałat honorowy Jego Świątobliwości – inicjator powstania naszej wspólnoty parafialnej. Po wspólnej modlitwie nastąpiła część zabawowo-rekreacyjna. Teren naszej parafii przypominał ogromny plac zabaw wypełniony radosnymi dziećmi. Przy słonecznej pogodzie najmłodsi korzystali z wielu przygotowanych niespodzianek. Oblegane były stanowiska z lodami, watą cukrową, dmuchane zamki, karuzele, trampoliny, rodeo, kule, malowanie twarzy. Dzieci brały udział w wielu konkursach i zawodach tj. paintball, cymbergaj, łowienie maskotek. Skakały w workach, rzucały do celu, przeciągły linę, a także brały udział w  konkursach plastycznych i zabawie aniołkowej. Powodzeniem cieszyły się również ciągniki. Dzieci mogły wsiąść do kabiny i poczuć się jak prawdziwi kierowcy.  W czasie tegorocznego Parafialnego Dnia Dziecka rozegrane zostały 2 turnieje:

– Turniej Ministrancki w piłkę nożną o puchar Dziekana Zduńskowolskiego

– Turniej w paintball o puchar Proboszcza Parafii Św. Pawła w Zduńskiej Woli.

           Na scenie w tym czasie można  było zdobywać słodkie nagrody w zamian za rozwiązanie zagadek. Dzieci wraz ze swymi opiekunami mogły wysłuchać i bawić się wspólnie podczas koncertów 3 zespołów: „Boże Nutki” z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego z Sieradza, „Chcemy zdać” z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli oraz Scholii Młodzieżowej „Uwielbienie”  z naszej parafii. Wszyscy uczestnicy tego święta mogli posilić się przysmakami z grilla, słodkimi wypiekami i napojami, a także staropolskim chlebem ze smalcem ogórkiem. To był dla nas wszystkich wspaniały czas. Ze wzruszeniem przyglądaliśmy się, jak bawią się razem tak licznie dzieci z naszej parafii. Czas spędzony beztrosko na świeżym powietrzu sprzyjał lepszej integracji we wspólnocie. Pomysłodawcą tego parafialnego święta dzieci, a także kilkuletnim jego organizatorem był ks. Janusz Małecki. Tegorocznym festynem koordynował proboszcz naszej parafii Ks. Andrzej Jaworski, który w jego zorganizowanie i przeprowadzenie włączył zarówno młodzież jak i dorosłych. Dzięki ich zaangażowaniu impreza zakończyła się wielkim sukcesem. A był nim uśmiech i frajda naszych dzieci.

            Panu Bogu naszemu niech będą wielkie dzięki za wszelkie łaski i doświadczenia otrzymane tego dnia. W tym miejscu pragniemy także podziękować szczególnie Jego Ekscelencji Ks. Bp Wiesławowi Meringowi za objęcie patronatu honorowego nad IV Parafialnym Dniem Dziecka oraz wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym za okazane serce, dzięki któremu można było zorganizować nasze dziecięce świętowanie. Serdeczne podziękowanie kierujemy do tych, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie parafialnego dnia dziecka. Dziękujemy także dzieciom, które przybyły na festyn oraz ich opiekunom. IV Parafialny Dzień Dziecka, to był niezwykły festyn pełen prawdziwej radości, dziecięcych zachwytów i słońca. Wystarczy spojrzeć na Zdjęcia w Galerii.


WAKACYJNY WYJAZD MINISTRANTÓW

DO CHORWACJI

 

            17 czerwca 2013 r. o godzinie 300 nad ranem nastąpił długo oczekiwany wyjazd ośmiu starszych ministrantów do Chorwacji. Wypoczywaliśmy aktywnie pod opieką ks. Piotra- opiekuna ministrantów i ks. Jacka. Jedną z głównych atrakcji wyjazdu był rejs statkiem „Dora” przez atrakcyjną lagunę do Wenecji we Włoszech, gdzie zwiedzaliśmy Plac św. Marka, Pałac Dożów oraz podziwialiśmy gondole i liczne, piękne mosty. W Chorwacji byliśmy zakwaterowani w hotelu „Delfin” w mieście Porec. Codziennie spotykaliśmy się na modlitwie brewiarzowej, kąpaliśmy się w morzu Adriatyckim oraz w basenie. W ciągu dnia graliśmy również w siatkówkę oraz jeździliśmy na wycieczki rowerowe po okolicy podzieleni na dwie grupy. Posiłki spożywane w stołówce były typowo europejskimi potrawami, a ponieważ był to stół szwedzki można było jeść do syta. Poznaliśmy wiele miłych osób pochodzących z tego kraju. Pięknie opaleni wróciliśmy 22 czerwca do domu. Czas pobytu w Chorwacji, mimo iż nie był długi, był bardzo aktywnie spędzany.

                  Dziękujemy naszym duszpasterzom za opiekę i możliwość wyjazdu.


WIZYTACJA KANONICZNA

I SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki

9 czerwca 2013 r.

 

        Wizytacja biskupia w diecezji jest czynnością apostolską. Ukazuje ona, że Biskup jest fundamentem i znakiem jedności Kościoła diecezjalnego. Wizytacja to czas, który jest okazją do osobistego spotkania z duszpasterzami, wspólnotami działającymi przy parafii, wiernymi, a także ze względu na sprawy administracyjno-gospodarcze. Kanoniczna wizytacja pasterska odbywa się w każdej parafii, co 5 lat.

            W roku 2008 podczas wizytacji kanonicznej Parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki odwiedził nowopowstający Ośrodek Duszpasterski. Wówczas w namiocie przewodniczył Nabożeństwu do Miłosierdzia Bożego, błogosławił prace budowy i tworzenia samodzielnej Parafii.

            W niedzielę 09 czerwca 2013 odbyła się pierwsza w historii naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki.

            Rozpoczęcie wizytacji nastąpiło o godz. 1000 podczas Mszy Świętej za Parafian i Ofiarodawców budowy kościoła. Zamiast kazania Ksiądz Proboszcz przedstawił sprawozdanie duszpasterskie za lata 2009-2013. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 1115 Ksiądz Biskup pobłogosławił dzieci. Natomiast podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 1230 udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.


MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY ‘2013

W ZDUŃSKIEJ WOLI

 

         W dniu 26 maja 2013r. tj.  Dniu Matki, prawie tysiąc mieszkańców naszego miasta przeszło ulicami Zduńskiej Woli w Marszu dla Życia i Rodziny. Po raz pierwszy włączyliśmy się ogólnopolską kampanię Marszów dla Życia i Rodziny, które odbyły się w całym kraju pod hasłem: ”Kierunek: Rodzina!”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację i kondycję polskiej rodziny oraz wartość życia.

Patronat honorowy nad Marszem objął biskup włocławski Wiesław Mering. Uroczystości marszowe, rozpoczęły się o godz. 16.00, Mszą św. pod przewodnictwem ks. Andrzeja Jaworskiego proboszcza parafii św. Pawła Apostoła, odprawioną w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Gospodarz parafii ks. prał. dr Dariusz Kaliński – dziekan zduńskowolski w wygłoszonym słowie, przypomniał, że jedność rodziny, którą tworzy mężczyzna i kobieta oraz ich potomstwo, jest wzorem każdej wspólnoty. W nawiązaniu do przeżywanej tego dnia w Kościele uroczystości Trójcy Przenajświętszej, Ksiądz Dziekan podkreślił, że relacja małżonków, którzy od chwili przyjęcia sakramentu małżeństwa stają się jednym ciałem, jest tożsama z jednością Boga Ojca, Jego Syna i Ducha Świętego. Podczas liturgii, nastąpiło również przyjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Po Mszy Świętej uczestnicy uformowali marsz, który następnie ulicami Zduńskiej Woli przeszedł na teren naszej parafii. Podczas przemarszu miały miejscy wystąpienia młodzieży, która prezentowała myśli dotyczące rodziny i życia w nauczaniu bł. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Marii Kolbego, ks. Prymasa Stefan Wyszyńskiego i abp. Kazimierza Majdańskiego.

Bezpośrednio po Marszu, na terenie par. św. Pawła Apostoła, rozpoczął się piknik rodzinny. Rozstrzygnięto konkursy pod hasłem „Życie ludzkie najwyższą wartością”: na marszowy baner oraz plastyczny. Na scenie wystąpił zespół „Przy Studni” z Aleksandrowa Łódzkiego. Artyści śpiewem psalmów opowiadali o Bogu i wierze. W czasie pikniku rodzinnego dostępne były stoiska z różnymi propozycjami dla rodzin: usługi gastronomiczne, malowanie dzieciom buzi, figlowanie w piłkach (Zorbing), malowanie portretów. Rodziny mogły także uzyskać informacje i materiały dotyczące naprotechnologii i akcji pro-life, transplantacji narządów, jak również złożyć podpisy pod projektami ustaw „Jeden z nas”, „Stop aborcji”. W czasie spotkania chętni zapoznawali się z poezją ks. dr Marka Chrzanowskiego.
Rodzinny piknik zakończył się koncertem hip-hopowym, dedykowanym młodzieży. Do późnego wieczora na scenie występował raper Medium. Artysta w czasie koncertu poprzez swoją twórczość przypominał młodym ludziom jak wielką wartością dla człowieka jest życie i rodzina.

Organizacją Marszu w Zduńskiej Woli podjął się Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny, w którym zjednoczyły się i współdziałały zarówno osoby indywidualne jak i wspólnoty z parafii na terenie całego dekanatu i organizacje społeczne.

Szczegółowe informacje dotyczące relacji z marszu oraz zdjęcia można znaleźć na stronie: www.zycieirodzinazdw.cba.pl


PIELGRZYMKA DUSZPASTERSTWA

INTELIGENCJI KATOLICKIEJ DO GIDEL

 

11 maja 2013 r. członkowie Duszpasterstwa Inteligencji Katolickiej oraz innych wspólnot naszej parafii wraz z ks. Jackiem Jabłońskim i prezesem DIK-u p. Bogdanem Macherzyńskim wyruszyli w pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienie Chorych do Gidel.

 Zostaliśmy zapoznani z bardzo ciekawą historią Sanktuarium. Mieliśmy możliwość nabycia pamiątek i wina, w którym była zanurzona cudowna Figurka Matki Bożej Gidelskiej. Wielkim przeżyciem dla nas było uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej przez naszego kapłana w Kaplicy Matki Bożej. Po uczcie duchowej udaliśmy się na obiad i słodki deser. W Godzinie Miłosierdzia wspólnie rozważaliśmy Mękę Pana Jezusa.

 Umocnieni błogosławieństwem Bożym udzielonym przez ks. Jacka, pełni wiary i humoru wyjechaliśmy w drogę powrotną. Dziękując księdzu opiekunowi i p. Bogdanowi już dziś czekamy na kolejny, tak udany wyjazd pielgrzymkowy.