NABOŻEŃSTWO MAJOWE

W maju przyroda budzi się z zimowego snu do życia. Maj to miesiąc świeżych kwiatów i śpiewu ptaków. Wszystko w nim wiosenne, umajone, pachnące, czyste. Ten właśnie wiosenny miesiąc jest poświęcony Matce Bożej. W 1859 roku papież Pius IX, zatwierdził obowiązującą do naszych czasów formę nabożeństwa, składającego się z Litanii Loretańskiej oraz uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W dniach 23 – 24 kwietnia w parafii gościliśmy ikonę Matki Bożej Jasnogórskiej.

W duchu Zawierzenia Pani Jasnogórskiej naszej wspólnoty parafialnej zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w sobotę i niedzielę o godz. 16.30.

Zapraszamy dzieci w poniedziałki i środy, a młodzież we wtorki i piątki.

W duchu zawierzenia Pani Jasnogórskiej Królowej Polski prosimy:

O siłę do pracy nad sobą poprzez powrót do życia według przykazań Bożych.

O odnowienie życia sakramentalnego, szczególnie spowiedzi i uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

O łaskę wiary dla żyjących bez błogosławieństwa Bożego w związkach niesakramentalnych.

O odnowę wspólnoty życia rodzinnego.

O łaskę wiary dla  rodziców, aby prowadzili dzieci do Boga poprzez Maryję.

O łaskę  światła Ducha Świętego w wyborach życiowych i trwania w wierze dla młodzieży.

O potrzebne łaski dla osób chorych i starszych.

O łaskę powrotu do Boga ludzi pogubionych.

O łaskę nawrócenia i przemiany życia dla ludzi czyniących zło.

O łaskę życia wiecznego dla zmarłych parafian i dobrodziejów budowy kościoła. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

O błogosławieństwo dla kapłanów pochodzących i pracujących parafii i nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

O pomnożenie łaski wiary, nadziei i miłości dla mieszkańców Zduńskiej Woli.

O potrzebne łaski dla całej wspólnoty parafialnej.