PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Ziemia Święta (8dni, samolot) 14 – 21.05.2023 – koszt 4990 + 120 USD

ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ ZOSTAŁO WOLNYCH 8 MIEJSC

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Tel Awiwu. Lądowanie w Tel Awiwie. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 DZIEŃ: BETLEJEM – HEBRON

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Hebronu (o ile bieżąca sytuacja społeczno-polityczna pozwoli) i zwiedzanie Grobowca Patriarchów. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET– KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – G. TABOR

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum – Miasta Jezusa i na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: brama św. Szczepana, kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, Kalwaria. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia NMP, Wieczernik. Kościół św. Piotra In Gallicantu. Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: BETANIA – KASR AL. JAHUD – JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wizyta w Betanii. Przejazd do Jerycha – postój przy sykomorze Zacheusza. Wjazd kolejką na Górę Kuszenia (jeżeli będzie czynna). Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem w Kasr Al. Jahud. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Zaliczka przy podpisaniu Umowy 1500 zł. Na 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki 3490 zł.

Zaliczkę i pozostałą część można wpłacić na konto Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe PATRON

NUMER KONTA 98 1050 1559 1000 0023 4571 8254

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 3* wg lokalnej kategoryzacji (pokoje 2-, 3-osobowe); 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.); podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu tj. 120 USD/os. (płatne kontrahentowi na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%); dopłaty do pokoju jednoosobowego 1100 PLN (pokoje jednoosobowe są do potwierdzenia przez biuro); wydatków osobistych;

UWAGA: Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!

Planowany rozkład lotów:

LO 155  14MAY  WAWTLV   1500 1950

LO 152  21MAY  TLVWAW   0505 0810

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1