WIELKI TYDZIEŃ I TRIDUUM PASCHALNE

NIEDZIELA PALMOWA

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym – Wielki Tydzień. Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści. Uroczyste Msze Święte rozpoczynają się od obrzędu poświęcenia palm i procesji do kościoła.

Msza Święta z procesją o godz. 12.00.

TRIDUUM PASCHALNE

Dzień pamiątki ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00

oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

Nie ma Mszy Świętej porannej o godz. 7.00.

Dzień pamiątki Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa.

Nabożeństwa:

o godz. 7.00 jutrznia z godziną czytań,

o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia,

o godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego,

o godz. 21.00 Gorzkie Żale i adoracją do godz. 23.00.

Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie miejsc w Ziemi Świętej.

W Wieli Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota

Dzień wyciszenia, przygotowania do Wigilii Paschalnej, święcenia pokarmów.

O godz. 7.00 jutrznia z godziną czytań i Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Święcenie pokarmów rano po jutrzni, a następnie co pół godziny od 9.00 do 17.00

ofiary składane z racji święconki do skarbony są przeznaczone na pomoc dla uchodźców z Ukrainy,

o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Wigilia Paschalna o godz. 20.00 przynosimy świece.

W sobotę do Wigilii Paschalnej jest post.

Wielkanoc.

Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00 z dziękczynieniem w 13 rocznicę powołania parafii.

Msze Święte od godz. 9.00 według stałego porządku niedzielnego.

Poniedziałek Wielkanocny.

Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy na pół godziny przed Mszą Świętą rano i wieczorem oraz w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.30. Nie spowiadamy w Wielkanoc.

Kancelaria parafialna nieczynna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Przyjmowane są tylko w sprawy losowe.

Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15.00, od Wielkanocy do soboty o godz. 16.45.