DZIEŃ DZIŚ WESOŁY! – ZDUŃSKOWOLSKI ORSZAK TRZECH KRÓL

W dzień Objawienia Pańskiego po Mszach Świętych o godz. 12.30 z parafii zduńskowolskich wyruszył promienisty Orszak Trzech Króli. Z parafii św. Maksymiliana orszak zielony króla Melchiora, z parafii św. Antoniego orszak czerwony króla Kacpra, z parafii św. Pawła orszak niebieski króla Baltazara, z parafii Wniebowzięcia NMP orszak Gwiazdy Betlejemskiej. Orszaki łącząc się utworzyły jeden, a Gwiazda Betlejemska poprowadziła Mędrców do Betlejem. Kolędując orszak dotarł do Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie przybyłych kolędą powitał Zespół Pierwszy Dzień Tygodnia. Królowie zatrzymali się przed Świętą Rodziną. Kolędując pasterze oddali pokłon Jezusowi, Królowie złożyli dary, a ks. Dariusz Kaliński – dziekan dekanatu – podziękował za przygotowanie Zduńskowolskiego Orszaku Trzech Króli oraz udział około tysiąca osób. Orszak organizowały parafie zduńskowolskie, a koordynatorem całości był ks. Andrzej Jaworski.

Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: ks. bp Krzysztof Wętkowski Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, pan Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego; pani Hanna Iwaniuk Starosta Zduńskowolski, pan Konrad Pokora Prezydent Miasta Zduńska Wola, pan Henryk Staniucha Wójt Gminy Zduńska Wola.

ZAPRASZAMY NA ZDUŃSKOWOLSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI 6 STYCZNIA 2022 ROKU

HASŁO ORSZAKU 2022

Tegoroczne hasło Orszaku brzmi DZIEŃ DZIŚ WESOŁY! Jest to fragment kolędy „Z narodzenia Pana” chcemy w ten sposób zaznaczyć radość z Bożego Narodzenia i objawienia się Mędrcom ze Wschodu. Katolicy to ludzie radośni, optymistyczni, uśmiechnięci, weseli i rozśpiewani. Dlaczego? Dlatego, że Bóg się narodził i przyszedł do nas. Narodził się Betlejem w bardzo skromnych warunkach. Nie bał się ubóstwa, opuszczenia, zimna i niebezpieczeństw. Bóg stał się jednym z nas, aby się do nas przybliżyć. Odpowiedzią człowieka na takie starania Boga jest radość z jaką świętujemy to, i inne święta. W tym roku chcemy przypominać o różnych zwyczajach świątecznych, aby lepiej móc uczcić ważne w naszym życiu dni.

Partnerem wydarzenia jest Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: ks. bp Krzysztof Wętkowski Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, pan Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego; pani Hanna Iwaniuk Starosta Zduńskowolski, pan Konrad Pokora Prezydent Miasta Zduńska Wola, pan Henryk Staniucha Wójt Gminy Zduńska Wola.