Pielgrzymka do Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorie

(ZOSTAŁY 3 WOLNE MIEJSCA)

MEDJUGORIE – MOSTAR – DUBROWNIK–SPLIT– TROGIR

JEZIORAPLITWICKIE– ZAGRZEB – MARIJA BISTRICA –OŁOMUNIEC

chiesa-san-giacomo-medjugorje_4

Termin:20-29.09.2018

Cena:2290 zł/os.

Stali Klienci:2170 zł/os.

 

CENA OBEJMUJE:

 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:60-70 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (67,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (168,75 zł).

UWAGI:

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

DZIEŃ 1:Zbiórka uczestników o godz. 3.45. Godz. 4.00 wyjazd w kierunku Węgier. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.

DZIEŃ 2: Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie.Spacer po sanktuarium i czas na modlitwę. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

DZIEŃ 3:Śniadanie. Przejazd do Mostaru – zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki.Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.

DZIEŃ 4:Śniadanie. Dalszy pobyt w Medjugorie. Uczestnictwo w uroczystościach religijnych. Czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wejście na Górę Krizevac. Powrót na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.

DZIEŃ 5: Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych.

DZIEŃ 6:Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem.Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7:Śniadanie, po którym wycieczka do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 8:Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – przepięknych jezior połączonych ze sobą z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zagrzebia.

DZIEŃ 9:Śniadanie, po którymprzejazd do stolicy Chorwacji. Zwiedzanie Zagrzebia: Stare Miasto w tym katedra św. Stefana i plac św. Marka. Następnie przejazd doMarijaBistrica, gdzie znajduje się cudami słynąca czarna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na terenie Czech.

DZIEŃ 10:Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki

 ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ W KANCELARII PARAFIALNEJ

OD WRZEŚNIA PODPISYWANIE UMÓW

PIELGRZYMKI ORGANIZUJE PARAFIA ZA POŚREDNICTWEM

arcus_logoZ BYDGOSZCZY