Pielgrzymka do Gruzji

Gruzja – Pielgrzymka do kolebki chrześcijaństwa

Tbilisi – Mccheta – Kazbegi – Ananuri – Borjomi – Achalciche – Wardzia

Chertwisi – Bagrati – Kutaisi – Batumi – Ubisa – Tsinandali – Gremi

 gruzjaTermin: ok. 6 – 14.07.2018

Cena: ok. 4890 zł

Stali Klienci: ok. 4640 zł

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transport autokarowy w Gruzji;
 • 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***  zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Polskojęzycznego przewodnika miejscowego na terenie Gruzji;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 4000 EUR.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 40 USD;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1000 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.

UWAGI:

 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;
 • Cena zostanie ostatecznie potwierdzona po ustaleniu terminu oraz potwierdzeniu ceny biletów lotniczych.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 20:00. Wylot do Tbilisi o godz. 22:30.

 DZIEŃ 2: Przylot do Tbilisi o godz. 4:05. Przejazd do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi z przewodnikiem miejscowym, m.in. Stare Miasto, Twierdza Narikala, cerkiew Metechi, katedra Sioni z krzyżem św. Nino, pomnik Kartlis Deda – strażniczki Tbilisi, bazylika Anczischati oraz synagoga. Następnie wizyta w dzielnicy łaźni siarkowych – Abanotubani. Przejazd Aleją Rustawelego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Mccheta. Zwiedzanie miasta – pierwszej stolicy Gruzji (od III do V w. n.e.) z przepiękną Katedrą Svetitskhoveli. Następnie zwiedzanie znajdującego się w pobliżu miasta klasztoru obronnego Jvari z VI w., którego nazwę można przetłumaczyć jako „klasztor krzyża”.  Następnie przejazd do miejscowości Kazbegi skąd jeepami można wjechać na wysokość (2 170 m n.p.m.), gdzie znajduje się XIV w. prawosławny klasztor Cminda Sameba. Przejazd na obiadokolację  i nocleg do Gudauri.

 DZIEŃ 4: Śniadanie. Zwiedzanie twierzy Ananuri leżącej nad rzeką Aragwi. Następnie przejazd do Borjomi, miasta słynącego z mineralnych źródeł i wody Borjomi. Następnie przejazd do Achalciche – zwiedzanie fortecy Rabati. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Achalciche.

 DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Wardzia. Znajduje się tu skalne miasto ze „Złotego Wieku” Gruzji, zbudowane w XII w. przez króla Jerzego III. Największe z trzech istniejących miast skalnych Gruzji, gdzie do dzisiaj w części mieszkają mnisi. Następnie zwiedzanie twierdzy Chertwisi. Przejazd w kierunku regionu Imeretia. Wizyta w katedrze Bagrati z XI w. wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kutaisi.

 DZIEŃ 6: Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie monasteru Gelati, kulturowego i intelektualnego ośrodka swoich czasów dzięki istniejącej tu niegdyś Akademii. Przejazd do Batumi. Zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Batumi.

 DZIEŃ 7: Śniadanie. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w Morzu Czarnym do ok. godziny 13:00. Następnie przejazd do świątyni Ubisa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tbilisi.

DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd do regionu Kachetia – kolebki wina. Przejazd do Tsinandali. Wizyta w Muzeum Czawczawadzego uważanego za „ojca gruzińskiego romantyzmu”. Następnie degustacja wina w jednej z miejscowych winnych piwnic. Przejazd do Gremi, gdzie znajduje się cenny zabytek gruzińskiej architektury sakralnej i warownej. Powrót do hotelu na pożegnalną obiadokolację i nocleg.

 DZIEŃ 9: Transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot do Polski o godz. 4:50. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 6:35. Zakończenie pielgrzymki.