Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 1 GRUDNIA 2019

 

 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania, w którym poprzez: modlitwę, roraty, rekolekcje adwentowe, spowiedź przygotowujemy się na powtórne przyjście Chrystusa. Adwent jest oczekiwaniem i przygotowaniem a nie świętowaniem i czasem zabawy. We wspólnocie parafialnej Adwent rozpoczynamy rekolekcjami. Program rekolekcji: dziś Msze Święte i nauki według stałego porządku. W poniedziałek i wtorek z naukami dla starszych o godz. 9.00 i 18.30 o godz. 17.00 zapraszamy dzieci szkół podstawowych i przedszkoli wraz z rodzicami oraz młodzież. Msza Święta z sakramentem namaszczenia dla chorych we wtorek o godz. 9.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek na pół godziny przed Mszą Świętą. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Stolecki.
 2. Roraty w tym tygodniu o godz. 17.00 a w czwartek i sobotę o godz. 7.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca zapraszamy Koło Żywego Różańca na Msze Świętą o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe oraz nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź rano i po południu na pół godziny przed Mszą Świętą. Do spowiedzi idziemy w czasie rekolekcji, a w pierwszy piątek przyjmujemy Komunię Świętą. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. O 16.15 nabożeństwo pierwszo piątkowe z udzieleniem Komunii Świętej. Do chorych udajemy się od godz. 8.30. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na czuwanie modlitewne. Pierwsza sobota miesiąca zapraszamy Wspólnotę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze Świętą o godz. 7.00 i nabożeństwo różańcowe.
 4. W niedzielę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Poświęcenie medalików dzieciom, które w maju przystąpią do pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. W najbliższą niedzielę spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców klas 1 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W najbliższą niedzielę modlitwą i ofiarami będziemy wspierali Kościół na Wschodzie.
 6. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Dar Serca – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Akcja ta polega na przygotowaniu upominku świątecznego dla dziecka z rodziny w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii lub z Domu Dziecka w Wojsławicach. Dziś jak widzimy jest przygotowana specjalna choinka, na której są zawieszone kolorowe kartki z imieniem i wiekiem dziecka. Po Mszy Świętej będzie można podejść do choinki, wziąć kartkę, zabrać do domu i przygotować odpowiedni prezent. Do niedzieli 15 grudnia przygotowany prezent (z naklejona kartką, którą wzięliśmy z choinki) przynosimy do kościoła pod choinkę. Przekazanie upominków dzieciom przez naszych parafialnych – Mikołajów, nastąpi kilka dni przed Wigilią Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary złożone w listopadzie na dożywianie dzieci w wysokości 842 zł. Tak jak co roku Caritas Parafialna szykuje paczki żywnościowe dla osób w trudnej sytuacji materialnej, ofiary na zakup żywności można składać do skarbonek Caritas. Zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Caritas w środę po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Jest nowy numer tygodników Idziemy, Gościa Niedzielnego oraz Głos św. Pawła z programem rekolekcji i kolędy. Są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kartki świąteczne rozprowadzają Bielanki. Szkolne Koło Caritas rozprowadza ozdoby świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na pomoc Dzieciom w Afryce. Opłatki na stół wigilijny można nabywać po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary składane za opłatek, są przeznaczone na budowę kościoła. Nabywając opłatek wigilijny w parafii utożsamiamy się ze wspólnotą Kościoła. Opłatków nie roznosimy po domach.
 8. Sprawy budowlane: ocieplono sufit kościoła na chórze pianką pur. Pamięci modlitewnej polecamy parafian Parafii św. Maksymiliana, którzy dziś ofiarami wspierają budowę naszej świątyni. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę kościoła.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana: + Irena Czyżak lat 79 z ul. Kilińskiego 29 pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

– 24 listopada 2019 –

 

 1. Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny 2019. W oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa przed nami czas Adwentu, w którym poprzez modlitwę, roraty, dobre uczynki, rekolekcje, spowiedź, przygotowujemy się na spotkanie z Chrystusem. Przypominamy, że Adwent, który rozpoczynamy 1 grudnia jest czasem oczekiwania i przygotowania a nie zabawy!
 2. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji: w niedzielę 1 grudnia Msze Święte i nauki według stałego porządku. Natomiast 2 i 3 grudnia w poniedziałek i wtorek dla starszych o godz. 9.00 i 18.30, o godz. 17.00 dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży. Program rekolekcji jest w najnowszym numerze Głosu św. Pawła.
 3. Ksiądz Proboszcz Parafii Korczew zaprasza w poniedziałek na odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msza święta odpustowa o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy Grupę Lektorską na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej w czwartek.
 5. Jest nowy numer tygodników Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. Jest nowy numer Głosu św. Pawła, który zawiera między innymi: program rekolekcji adwentowych oraz plan kolędy. Prosimy o przekazanie Głosu św. Pawła sąsiadom, którzy bardzo rzadko chodzą do kościoła. Bielanki rozprowadzają kartki świąteczne. W zakrystii można nabywać świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe po 5 złotych a duże po 15 złotych.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch od 15 do 28 września 2020 roku. Zostało 8 wolnych miejsc. Program jest wywieszony w gablocie i na stronach internetowych parafii. Zostało 1 wolne miejsce na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii od 21 do 28 kwietnia. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej
 7. Pamięci modlitewnej polecamy parafian parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, którzy ofiarami wspierają budowę naszej świątyni. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę kościoła.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Zygmunt Mamos lat 101 z ul. Kilińskiego; + Stanisław Bejmert lat 70 z ul. Skłodowskiej. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

Tradycyjnie przed pierwszą niedzielą Adwentu na zakończenie dzisiejszej Eucharystii pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Opłatek jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości oraz symbolem jedności rodziny i wspólnoty Kościoła. Opłatki na stół wigilijny można nabywać po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary składane za opłatek, są przeznaczone na budowę kościoła. Nabywając opłatek wigilijny w parafii utożsamiamy się ze wspólnotą Kościoła. Opłatków nie roznosimy po domach. Za ofiary składane za opłatek składamy Bóg zapłać! Obrzęd błogosławieństwa: