Ogłoszenia

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– 22 października 2017 –

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach codziennych o misjonarzach, którzy głoszą Dobrą Nowinę oraz prośmy o nowe powołania misyjne. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, zostaną przekazane na fundusz dzieł misyjnych Kościoła.

  1. Zapraszamy dzieci, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej na pobranie miary strojów komunijnych 4 listopada w sobotę. Szkolę Podstawową nr 9 od godz. 9.00 do 10.00 a Szkołę Podstawową nr 10 od godz. 10.00 do 11.00. Przy braniu miary należy wpłacić zaliczkę 50 zł.

  1. Pielgrzymi, którzy zapisali się na pielgrzymki w roku 2018 do Gruzji oraz Medjugorie są proszeni o podpisywanie umów.

  1. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w sobotę i niedzielę o godz. 16,15.

  1. Jak mówi autor 2 Księgi Machabejskiej „Święta i chwalebna jest myśl modlić sie za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Zachęcamy do pamięci w modlitwie o  zmarłych w wypominkach rocznych i w oktawie modlitw za zmarłych od 2 do 8 listopada. Wypominki są przyjmowane w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że promowany w mediach i niestety w szkołach zduńskowolskich tzw. halloween nie ma nic wspólnego z uroczystościami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Promowanie i udział w takich wydarzeniach jest odwróceniem się od Boga i pogardą okazaną przez człowieka dla ofiary krzyża dokonanej przez Jezusa Chrystusa oraz dla życia wiecznego i zbawienia.

  1. W tym tygodniu obchodzimy w sobotę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  1. Amatorski Teatr Cultus zaprasza 29 października o godz. 19.00 do parafii św. Maksymiliana na przedstawienie FATIMA – TRAGEDIA CZY NADZIEJA – ORĘDZIE MARYI.

  1. Jest nowy numer tygodników katolickich: Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. Jest kalendarz parafialny na rok 2018 oraz kalendarze wydawnictwa duszpasterstwa rolników do nabycia w zakrystii. Wspólnota Bielanek rozprowadza znicze, których dochód jest przeznaczony na pracę z dziećmi w parafii.

  1. Sprawy budowlane: trwają prace przy konserwacji koryt deszczowych na kościele, zostało zakupionych 100 ławek składanych do nowego kościoła. Planujemy w tym tygodniu prace drogowe, dlatego prosimy o nieparkowanie pojazdów na drodze parafialnej. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.

  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana: + Stanisław Woźniak z ul. Szadkowskiej. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.