Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

– 23 LUTEGO 2020 –

 

  • W środę przypada POPIELEC. Przed nami 40 dni przeznaczonych ma modlitwę, post i jałmużnę. W środę obowiązuje post ścisły. Msze Święte w środę popielcową o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 17.00. Dzieci i młodzieży zapraszamy o godz. 17.00. Tegoroczny Wielki Post ma szczególne znaczenie, gdyż od 8 do 15 marca będziemy przezywali Misje Święte, a w dniach 13 do 15 marca peregrynację figury św. Michała Archanioła. Od piątku po Mszy Świętej wieczornej rozpoczynamy nowennę poprzez przyczynę św. Michała Archanioła w intencji Misji. Prosimy, aby post w najbliższe dwa piątki ofiarować post w intencji Misji Świętych.

 

  • Nabożeństwa pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30, a w niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16.15. Podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali będziemy zbierali ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dzieci szkół podstawowych podczas Drogi Krzyżowej otrzymają obrazki.

 

  • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszamy wspólnotę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze Święta o godz. 7.00 i nabożeństwo różańcowe.

 

  • W sobotę o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne bielanki oraz dziewczynki, które chcą należeć do tej wspólnoty.

 

  • Stowarzyszenie dla Życia i Rodziny zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 21 marca w sobotę. Koszt 30 zł. Jest jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii od 22 do 29 kwietnia. Zapisy na pielgrzymki w kancelarii parafialnej.

 

  • Szkoła Podstawowa nr 10 zaprasza przedszkolaków wraz z rodzicami 24 lutego o godz. 17.00 na dzień otwarty szkoły.

 

  • Powiatowa Komenda Policji w Zduńskiej Woli informuje, że powtarzają się przypadki oszust, których ofiarami stają się osoby starsze na tzw. wnuczka. Prosimy osoby starsze o roztropność.

 

  • Jest nowy numer Idziemy, Gościa Niedzielnego oraz Głosu Świętego Pawła z program Misji Świętych, wprowadzeniem w przeżywanie Wielkiego Postu i rachunkiem sumienia oraz informacjami poświęconymi życiu parafii.

 

  • Sprawy budowlane: trwają prace przebudowy placu przed kościołem oraz postawiono mury budynku gospodarczego Caritas. Dziękujemy za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę kościoła szczególnie te złożone dziś na tace, które są przeznaczone na prace drogowe. Pamięci modlitewnej polecamy parafian parafii św. Antoniego, którzy dziś ofiarami wspierają budowę naszej świątyni.

 

  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Krystyna Tomczyk lat 73 z ul. Kilińskiego; + Jan Laskowski lat 75 z ul. Osmolińskiej; + Zofia Werner lat 92 z ul. Skrzetuskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.