Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

– 31 maja 2020 –

 

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. W najbliższą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe od poniedziałku do czwartku po Mszy Świętej wieczornej, wyjątkowo w piątek o godz. 16.45 w soboty po Mszy Świętej porannej, a w niedzielę o 16.30.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Zapraszamy Wspólnotę Koła Żywego Różańca na Msze Święta o godz. 17.00 i nabożeństwo. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 15.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, nabożeństwo Eucharystyczne o 16.15, o 16.45 nabożeństwo czerwcowe. Do chorych udajemy się od miesiąca września.
  3. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy klasy 7 i 8 na spotkanie modlitewne przygotowujące do bierzmowania.
  4. W najbliższą niedzielę zapraszamy na spotkanie dzieci klasy 4, które 14 czerwca będą miały Komunie Świętą Rocznicową.
  5. Caritas parafialny w ramach Programu Żywnościowego wydał w minionym tygodniu paczki żywnościowe dla 728 osób.
  6. Polecamy lekturę tygodników Idziemy oraz Gościa Niedzielnego.
  7. Sprawy budowlane: Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę tzw. drogową w miniona niedzielę w wysokości 4 600 zł. Został rozliczony wniosek o dofinansowanie fotowoltaiki Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Inwestycja ta wyniosła 67 528 złotych z czego 40 516 zł pokrył Fundusz Ochrony Środowiska. Trwają prace przy wniosku o dofinansowanie fotowoltaiki na budynku kościoła do 50 kw oraz pomp ciepła. Inwestycja ta opiewa na sumę 750 tys. Z Fundusz Ochrony Środowiska na tę inwestycję możemy otrzymać dofinansowanie w wysokości 80%. Dziękujemy za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Tadeusz Borkiet lat 85 z ul. Pomorskiej oraz + Halina Dąbrowska lat 62 z ul. Zielonej 50 pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.