Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

– 20 sierpnia 2017 –

  1. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 7.00 w parafii Wniebowzięcia NMP wyruszy 27 Zduńskowolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spowiedź przed pielgrzymką w poniedziałek w parafii WNMP od 17,30. W czwartek o godz. 7.00 rano wyruszy pielgrzymka autokarowa na powitanie pielgrzymów wchodzących na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy od wtorku do poniedziałku na apel jasnogórski po Mszy Świętej wieczornej.

  2. W czwartek kancelaria parafialna po południu jest nieczynna ze względu na pielgrzymkę do Częstochowy. W sprawach losowych prosimy dzwonić.

  3. W sobotę 26 sierpnia, będziemy przeżywali uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7.00; 10,00 i 17.00.

  4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Piusa X, we wtorek NMP Królowej, w  czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła.

  5. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. Jest nowy numer Głosu Świętego Pawła który zawiera informacje poświęcone przygotowaniom do pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania oraz wiadomości z życia wspólnoty parafialnej.

  6. Przygotowania do sakramentów:

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA: prosimy rodziców dzieci, które w tym roku poszły do klasy pierwszej szkoły podstawowej o zgłaszanie dzieci na przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej.

BIERZMOWANIE: uczniowie klas 7 szkół podstawowych zapisują się do Bierzmowania w kancelarii parafialnej.

  1. Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji TORNISTER PEŁEN U ŚMIECHU przygotował dla swoich podopiecznych 33 plecaki z przyborami szkolnymi oraz 8 dodatkowych zestawów przyborów szkolnych. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary. Pomoc ta wyniosła 2500 tys. Pojemnik na makulaturę, która jest przeznaczona na posiłki dla dzieci w szkołach będzie wystawiony od 14 września. Podczas ostatniej akcji zebrano 5 ton 850 kg makulatury. Od nowego roku szkolnego Caritas w szkołach będzie w fundował w miesiącu około 400 obiadów dla dzieci.

  2. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników Idziemy oraz Gościa Niedzielnego.

  3. Sprawy budowlane: trwają prace przy dachu kościoła. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.

  4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana: † Irena Czerska z ul. Srebrnej 2, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.