Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– 01 sierpnia 2021 –

 

  1. Przed nami miesiąc sierpień, który przeniknięty jest treściami patriotycznymi, czasem zadumy i obchodów ważnych rocznic z polskiej historii. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie z wiarę i Ojczyznę. Dziś przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Sierpień jest również czasem modlitwy o trzeźwość narodu, zachęcamy do modlitwy i abstynencji.
  2. W tym tygodniu przypada: pierwsza środa miesiąca zapraszamy na Msze Świętą o godz. 17.00 i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy Koło Żywego Różańca; pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 6.30 do 7.15 oraz od 15.30 do 17.15. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.15 nabożeństwo eucharystyczne. Z posługą duszpasterską do chorych udajemy się od godz. 8.30.
  3. W sobotę około godz. 19.00 będziemy witali pielgrzymów 29 Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, którzy przybywają na nocleg. Pielgrzymka będzie wchodziła od ul. Spacerowej i Zielonej, zapraszamy na powitanie pielgrzymów (kwiaty). Przybędzie 100 pielgrzymów, na dziś mamy zapewniony nocleg dla 29 pielgrzymów brakuje miejsca dla 71. Chęć przyjęcia pielgrzymów można zgłaszać po Mszach Świętych, mamy nadzieję że nocleg i gościna znajdzie się dla wszystkich. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 a w niedzielę na Msze Świętą poranną o godz. 7.00 z pielgrzymami.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 24 sierpnia, która wyruszy na powitanie pielgrzymów pielgrzymki pieszej zduńskowolskiej. Koszt 40 złotych. Zapisy w zakrystii. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
  5. 22 sierpnia wyruszy 31 Zduńskowolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tak jak każdego roku w całym naszym Dekanacie w najbliższą niedzielę 8 sierpnia odbędzie się zbiórka ofiar do skarbony na organizację pielgrzymki pieszej. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce, a osoby, które nie mogą pójść do duchowego pielgrzymowania.
  6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia w środę św. Jana Marii Vianeya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego Msze Święte.
  1. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie autorskie z panią Marią Magdaleną Człapińską poświęcone promocji książki „Szpital nadzei” i tematyce epidemii.
  2. Jest prasa katolicka: Idziemy oraz Gość Niedzielny.
  1. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę kościoła.
  2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Marianna Wojciechowska lat 86 z ul. Kilińskiego; + Małgorzata Kunce lat 57; + Maria-Wiesława Staśkowiak lat 75 z ul. Łaskiej; + Marek Cyranowicz lat 61 z ul. Skłodowskiej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.