Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

– 25 października 2020 –

 

 1. Informujemy, że na podstawie obostrzeń sanitarnych we Mszy Świętej w naszym kościele może uczestniczyć 142 wiernych.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Na podstawie Dekretu Stolicy Apostolskiej można uzyskać odpust zupełny każdego dnia za jednego zmarłego przez miesiąc listopad. Należy spełnić następujące warunki być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz grzebalny lub kościół, ofiarować modlitwę za zmarłych i w intencjach papieża Franciszka. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.

 

 1. Zachęcamy do pamięci w modlitwie o zmarłych w wypominkach rocznych i w oktawie modlitw za zmarłych od 1 do 8 listopada. Wypominki są przyjmowane w kancelarii parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. W sobotę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15.

 

 1. Jest nowy numer tygodników Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. Kalendarze na rok 2021 są do nabycia w kancelarii parafialnej.

 

 1. Sprawy budowlane: trwa tynkowanie budynku gospodarczego Caritas. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę kościoła.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Halina Kochman lat 85 z ul. Szadkowskiej; + Barbara Cysek lat 68 z ul. Osmolińskiej. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– 18 października 2020 –

 

 1. Informujemy, iż na podstawie obostrzeń sanitarnych we Mszy Świętej w budynku kościoła może gromadzić się 250 wiernych.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach codziennych o misjonarzach, którzy głoszą Dobrą Nowinę oraz prośmy o nowe powołania misyjne. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, zostaną przekazane na fundusz dzieł misyjnych Kościoła.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę i niedzielę o godz. 16.15.

 

 1. W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie Bielanki oraz dziewczynki, które chcą należeć do tej wspólnoty.

 

 1. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 błogosławieństwo małżeństw, które ślubowały w październiku.

 

 1. W najbliższą niedzielę zapraszamy na występ Zespołu Miriam z Marzenina. Oprawa muzyczno modlitewna różańca o godz. 16.15, Mszy Świętej i krótki występ po Mszy Świętej. Zapraszamy.

 

 1. Jak mówi autor 2 Księgi Machabejskiej „Święta i chwalebna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Zachęcamy do pamięci w modlitwie o  zmarłych w wypominkach rocznych i w oktawie modlitw za zmarłych od 1 do 8 listopada. Wypominki są przyjmowane w kancelarii parafialnej.

 

 1. Informujemy, że jest kalendarz intencji na rok 2022. Można rezerwować Msze Święte rocznicowe czy Msze Gregoriańskie za zmarłych. Od dziś jest możliwość płacenia w kancelarii parafialnej kartą płatniczą.

 

 1. W tym tygodniu przypada wspomnienie we wtorek św. Jana Kantego, w czwartek św. Jana Pawła II.

 

 1. Jest nowy numer tygodników Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. Kalendarze na rok 2021 do nabycia w kancelarii parafialnej.

 

 1. Sprawy budowlane: zamontowano drzwi oraz okna od strony kościoła w budynku gospodarczym Caritas. Dziękujemy za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.