Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– 14 października 2018 –

 1. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach Świętych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, zbierają ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które są przeznaczone na stypendia dla ubogiej a zdolnej młodzieży.

 1. W najbliższą niedzielę będziemy przezywali niedzielę misyjną. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła.

 1. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w sobotę o godz. 7.30 a w niedzielę o godz. 16.15.

 1. Zapraszamy na spotkania formacyjne w najbliższą niedzielę przygotowujące do sakramentu bierzmowania klasy 8 wraz z rodzicami oraz przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas 3 wraz z rodzicami.

 1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę św. Jana Kantego.

 1. Zapraszamy osoby, które w przyszłym roku wybierają się do Sankt Petersburga w dnia 25-30 czerwca o podpisywanie umów. Należy przynieść paszport. Program jest opublikowany w ostatnim numerze Głosu św. Pawła oraz na stronach internetowych parafii.

 1. Jak mówi autor 2 Księgi Machabejskiej „Święta i chwalebna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Zachęcamy do pamięci w modlitwie o zmarłych w wypominkach rocznych i w oktawie modlitw za zmarłych od 1 do 8 listopada. Wypominki są przyjmowane w kancelarii parafialnej.

 1. Jest nowy numer tygodnika Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze wydawnictwa duszpasterstwa rolników na rok 2019.

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na Caritas we wrześniu w wysokości 1055 złotych. W minionym tygodniu wydano żywność dla 19 osób samotnych objętych pomocą Caritas w ramach akcji „Kromka chleba dla sąsiada”.

 1. Sprawy budowlane: trwają prace zbrojeniowo szalunkowe przy wieży. W trakcie jest wykonywany projekt wentylacji kościoła. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Łucja Kosmowska z ul. Łaskiej, + Bogdan Śpiewak z ul. Szkolnej. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.