Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego –  21 KWIETNIA 2019

 1. Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego….

 Przeżywając radość zmartwychwstania Jezusa Chrystusa życzymy Wszystkim Parafianom, Gościom, ofiarodawcom budowy świątyni, aby Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełniło Was wszystkich pokojem, miłością i wiarą. Dało siłę w pokonywaniu trudności i pozwoliło z ufnością patrzeć w przyszłość.

 1. Dziękuję za przygotowanie na czas obchodów świąt Wielkiej Nocy: ciemnicy i grobu pańskiego: ks. Karolowi, panu kościelnemu Tomaszowi Dulinowi, Marcinowi Krzosce, Iwonie Wolnej, Grzegorzowi Gajewczykowi oraz ministrantom Kacprowi Dulinowi i Mateuszowi Krawczykowi. Wspólnocie św. Marty za przygotowanie kościoła i kaplicy oraz terenu parafialnego. Wszystkim Wspólnotom prowadzonym przez ks. Roberta i ks. Karola za adorację, przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, panu organiście Witoldowi Szubertowi i Kwartetowi „Vera Ars” za oprawę muzyczną. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w przeżycie Tajemnicy Odkupienia człowieka przez Jezusa Chrystusa. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.

 2. Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie do soboty wielkanocnej o godz. 16.45. Msze Święte do Niedzieli Bożego Miłosierdzia będą sprawowane w dużym kościele.

 3. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont starego kościoła w sanktuarium narodzin i chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

– 22 kwietnia 2019 –

 1. Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie do soboty wielkanocnej o godz. 16.45.

 1. W najbliższą Niedzielę Bożego Miłosierdzia Ksiądz Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP zaprasza na odpust w kaplicy w Czechach. Msza Święta o godz. 14.00.

 1. Trwamy w oktawie świąt Wielkanocnych dlatego w najbliższy piątek nie ma postu od potraw mięsnych. Msze Święte do Niedzieli Bożego Miłosierdzia będą sprawowane w dużym kościele.

 1. Dzieci, które zbierały jałmużnę postną do skarbonek przynoszą je w najbliższą niedzielę i składają przed ołtarzem. Tak jak ogłaszaliśmy w Niedzielę Palmową w najbliższą niedzielę można przynieść z poprzednich lat poświęcone palmy i składać do kosza wystawionego przy wyjściu z kościoła.

 1. Komunia Rocznicowa w niedzielę 28 kwietnia o godz. 12.00. W czwartek o godz. 18.00 próba, w sobotę o godz. 11.00 spowiedź i próba. W sobotę o godz. 10,00 zapraszamy dzieci, które 5 maja przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na rozmowy. Dzieci przynoszą katechizmy. Również w sobotę o godz. 10.00 zapraszamy klasy 7 na podsumowanie roku 2018/2019 i egzamin z modlitw katechizmowych.

 1. Parafia organizuje pielgrzymkę do Austrii w dniach 17 – 24 września, zostały 3 wolne miejsce.

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana: + Mirosław Bryl z ul. Spa-cerowej. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

– 14 kwietnia 2019 –

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Obchód Świąt Wielkanocnych rozpoczyna się w Wielki Czwartek a kończy uroczystościami Wielkanocnymi.

Wielki Czwartek jest dniem pamiątki ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 17.00 oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Nie ma Mszy Świętej porannej o godz. 7.00.

Wielki Piątek jest pamiątką Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Nabożeństwa: o godz. 7.00 jutrznia, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia, o godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, o godz. 21.00 Gorzkie Żale i adoracją do godz. 23.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc w Ziemi Świętej. W Wieli Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota. O godz. 7.00 jutrznia i Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Święcenie pokarmów rano po jutrzni, a następnie co pół godziny od 9.00 do 17.00 ofiary składane z racji święconki do skarbony są przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim dotkniętym skutkami wojny w ramach akcji Caritas „Rodzina Rodzinie” w minionym roku z ofiar zebranych na ten cel całoroczna pomoc otrzymały 3 rodziny a Aleppo. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wigilia Paschalna o godz. 20.00 przynosimy świece.

Wielkanoc. Msza Rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00 z dziękczynieniem za 10 rocznicę powołania parafii. Msze Święte od godz. 9.00 według stałego porządku niedzielnego.

Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Spowiedź w Wielkim Tygodniu: dla osób pracujących do późnych godzin w ciągu dnia, będzie możliwość ze skorzystania ze spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 19.00 do 19.30. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy przed Mszą poranną i wieczorną oraz w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.15. Nie spowiadamy w Wielkanoc.

Kancelaria parafialna nieczynna od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Przyjmowane są tylko w sprawy losowe.

Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15.00, od Wielkanocy do soboty o godz. 16.45.

 1. Od dzisiejszej Niedzieli do Wielkiego Wtorku o godz. 19.00 w parafii odbędą się otwarte rekolekcje wielkopostne organizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej, które prowadzi ks. Przemysław Warmiński. Zapraszamy również tych, którzy w tym roku nie odbyli rekolekcji.

 2. W środę imieniny obchodzi ks. Robert Kaczmarek wikariusz parafii. Zapraszamy na Msze Święta o godz. 17.00 podczas, której będziemy prosili o błogosławieństwo Boże dla solenizanta.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane podczas Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali czy indywidualnie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 2. Jest prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny, Głos św. Pawła obejmujący wielki Tydzień i okres wielkanocny.

 3. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.

 4. Przypominamy, że od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty pochówek zmarłych może odbyć się tylko na cmentarzu, a Msza Święta jest sprawowana w późniejszym terminie. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana: + Piotr Ciapczyński z ul. Rycerskiej. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.