Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

– 9 grudnia 2018 –

 

  1. W parafii odbyły się rekolekcje adwentowe. Dziękujemy za udział osobom starszym, dzieciom i rodzicom. Niepokój budzi bardzo mały dział osób w wieku średnim. Roraty w Adwencie w czwartek i sobotę o godz. 7.00 w pozostałe dni o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy z lampionami w poniedziałek i środę a klasy 7 i 8 oraz gimnazjalistów we wtorek i piątek.
  2. W przyszłą niedzielę spotkania formacyjne dla klas 8 przygotowujących się do bierzmowania oraz rodziców i dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Duszpasterstwo Inteligencji Katolickiej zaprasza we wtorek na Msze Świętą wieczorną i spotkanie z prelekcją ks. Sylwestra Sowizdrzała orionisty p.t. „Religijność katolicka w Polsce na tle innych krajów”.
  4. Zapraszamy młodzież na Eucharystię młodych w piątek 14 grudnia do parafii św. Antoniego.
  5. Jest nowy numer tygodników Idziemy, Gościa Niedzielnego oraz Głos św. Pawła z programem kolędy. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, stroiki świąteczne. Kartki świąteczne rozprowadzają Bielanki. Opłatki na stół wigilijny można nabywać po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary składane za opłatek, są przeznaczone na budowę kościoła. Nabywając opłatek wigilijny w parafii utożsamiamy się ze wspólnotą Kościoła.
  6. Sprawy budowlane: trwają prace przy wieży kościoła, od poniedziałku rozpoczynamy ocieplanie sufitu. Pamięci modlitewnej polecamy parafian parafii św. Antoniego, którzy dziś ofiarami wspierają budowę kościoła. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.
  7. Dziś modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół na Wschodzie. Na ten cel można złożyć ofiarę do skarbony przy wyjściu z kaplicy (kościoła). Bóg zapłać!
  8. Komendant Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli kieruje apel do osób starszych o roztropność i nie wpuszczanie do swoich domów osób, które podają się za przedstawicieli urzędów, handlu, znajomych rodziny czy powołujących się na dalekie koligacje rodzinne. Dochodzi na terenie Zduńskiej Woli do okradania osób starszych. Przyjmujmy te osoby, które znamy.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Piotr Nita, Marian Marcińczak, + Zygmunt Mikołajewski z ul. Zielonej 50 pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 oraz + Barbara Kołodziejczyk z ul. Hetmańskiej pogrzeb w środę o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dziękujemy za zainteresowanie akcją „Dar Serca – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Na choince jest kolejne 10 gwiazdek z imionami dzieci dla których można przygotować prezent. Do niedzieli 16 grudnia przygotowany prezent z zawieszoną kartką, którą wzięliśmy z choinki przynosimy do kościoła pod choinkę.