Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

– 19 sierpnia 2018 –

  1. W środę po Mszy Świętej o godz. 7.00 w parafii Wniebowzięcia NMP wyruszy 28 Zduńskowolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W piątek o godz. 7.00 rano wyruszy pielgrzymka autokarowa na powitanie pielgrzymów wchodzących na Jasną Górę. Zapraszamy od środy do wtorku na apel jasnogórski po Mszy Świętej wieczornej.

  1. Zapraszamy chłopców do grupy ministrantów, dziewczynki do Bielanek, dzieci i młodzież śpiewającą i grającą do scholi parafialnej. Chętni zgłaszają się po Mszy Świętej.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Benedykta, we wtorek św. Piusa X, w środę NMP Królowej, w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła. W najbliższą niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej.

  1. Przygotowania do sakramentów:

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA: prosimy rodziców dzieci, które w tym roku poszły do klasy pierwszej szkoły podstawowej o zgłaszanie dzieci na przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej.

BIERZMOWANIE: uczniowie klas 7 szkół podstawowych zapisują się do Bierzmowania w kancelarii parafialnej oraz osoby starsze, które chcą przystąpić do Bierzmowania.

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. Jest nowy numer Głosu Świętego Pawła który zawiera informacje poświęcone przygotowaniom do pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania oraz wiadomości z życia wspólnoty parafialnej.

  1. Parafia Świętej Katarzyny w Korczewie zaprasza do udziału w XIII Pieszej Pielgrzymce z Korczewa do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej w święto Narodzenia N.M.P. – 8 września 2018 roku (sobota).Wyjście pielgrzymki o godz. 500, zapisy w Korczewie od niedzieli 26 sierpnia, szczegóły na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

  1. Sprawy budowlane: rozpoczęto prace przy wznoszeniu wieży, od poniedziałku rozpoczniemy prace przy kładzeniu papy na dachu głównym. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.

  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: Urszula Andrzejewska z ul. Rycerskiej, + Marek Kocobolski z ul. Sobieskiego, + Jan Walczak z ul. Szkolnej, + Piotr Czacherski z ul. Osmolińskiej pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00, + Jan Adamski z ul. Kilińskiego pogrzeb w sobotę o godz. 12.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.