Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 stycznia 2021

 

  1. Rozpoczynamy tegoroczną Wizytę Duszpasterską Kolędę w parafii, która jest w dwóch częściach. W pierwszej części zapraszamy na Msze Świętą o godz. 17.00 do kościoła, która jest sprawowana w intencji parafian z wyznaczonych ulic. Gdyby wyznaczony termin nie pasował można przyjść w innym dniu.
  2. Podczas Eucharystii błogosławieństwo kolędowe parafian i mieszkań oraz błogosławieństwo z egzorcyzmem wody (przynosimy puste pojemniki na wodę święconą).
  3. Na zakończenie Mszy Świętej przekażmy formularz obrzędu dopełnienia kolędy z modlitwami, które według opisu odbędą się w domu.
  4. Podczas wizyty duszpasterskiej składano ofiarę kolędową. W naszej parafii jest ona przeznaczona na budowę kościoła. Są wyłożone „koperty ofiary kolędowej” do zabrania. Ofiarę w kopercie w dniu spotkania w kościele można złożyć na tacę lub tacę niedzielną.
  5. W naszej parafii jest wiele osób samotnych, które mają problem z poruszaniem się. Prosimy, aby osoby z rodziny, sąsiedzi lub opiekunowie dopełnili obrzęd kolędowy w domu.
  6. Osoby, które się wprowadziły na teren parafii mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu zapisania się do parafii.
  7. W naszej parafii możemy zawsze liczyć na pomoc ministrantów, którzy chodzili z kapłanem po kolędzie i zbierali ofiary na wyjazd wakacyjny. W tym roku po Mszy Świętej będzie można wesprzeć ich ofiarnymi składanymi do skarbonki.
  8. Harmonogram kolędowy jest w kolędowym numerze Głosu św. Pawła i na stronach internetowych parafii.
  9. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania kolędowe o godz. 17.00 parafian:

18 stycznia w poniedziałek – ul. Szadkowska bloki 16, 26, 28, 28A

19 stycznia we wtorek – ul. Szadkowska bloki  20, 22, 24, kamienica 32, Szadkowska domki

20 stycznia w środę – ul. Skłodowskiej bloki 2, 4, 6, 8

21 stycznia w czwartek – ul. Jana Kazimierza bloki 7/9, 11, 13, Jana Kazimierza domki, Jana III Sobieskiego bloki 14, 16 , 18, Jana III Sobieskiego domki  

22 stycznia w piątek – ul. Żytnia bloki 16, 18, 30

23 stycznia w sobotę – ul. Żytnia bloki 28, 32, 34, Żytnia domki, ulice Żółkiewskiego, Spacerowa, Skrzetuskiego, Czarnieckiego, Podbipięty

10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w czwartek św. Agnieszki.

11. Jest prasa katolicka: Idziemy oraz Gość Niedzielny.

12. Koniec grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło trzęsienie ziemi, które dokonało wielkich zniszczeń. W ramach solidarności z poszkodowanymi, którzy nie mają dachu nad głową w najbliższą niedzielę w całej Polsce będziemy ich polecali w modlitwie oraz zbierali ofiary do skarbony na pomoc poszkodowanym.

13. Dziękujemy za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Marianna Kikowska lat 94 z ul. Zielonej; + Dawid Szybiński lat 29 z ul. Łaskiej; + Bogdan Balle lat 77 z ul. Kilińskiego; + Piotr Jaźwiński lat 53 z ul. Kilińskiego 33 pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00; + Zofia Adamkiewicz lat 80 z ul. Osmolińskiej 9 pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, na wieki wieków. Amen