Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– 13 października 2019 –

 

 1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach Świętych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II, zbierają ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które są przeznaczone na stypendia dla ubogiej a zdolnej młodzieży.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Msza Święta o godz. 19.00 i procesja fatimska do parafii Wniebowzięcia NMP. Przynosimy świece. Na czas procesji prosimy o zapalenie świecy w oknie na trasie procesji.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy przezywali niedzielę misyjną. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w sobotę i w niedzielę o godz. 16.15.

 

 1. Zapraszamy na spotkania formacyjne do sakramentu bierzmowania uczniów klas 7 w piątek o godz. 17.30 i niedzielę oraz przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas 2 wraz z rodzicami.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza Ewangelisty.

 

 1. Jak mówi autor 2 Księgi Machabejskiej „Święta i chwalebna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni”. Zachęcamy do pamięci w modlitwie o zmarłych w wypominkach rocznych i w oktawie modlitw za zmarłych od 1 do 8 listopada. Wypominki są przyjmowane w kancelarii parafialnej.

 

 1. Jest nowy numer tygodnika Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze wydawnictwa duszpasterstwa rolników na rok 2020.

 

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na Caritas we wrześniu w wysokości 836 złotych oraz złożone przybory na Tornister Misyjny dla dzieci w Afryce. W minionym tygodniu wydano żywność dla 55 osób samotnych objętych pomocą Caritas w ramach akcji „Kromka chleba dla sąsiada”.

 

 1. Sprawy budowlane: W tym tygodniu będą wstawiane drzwi do kościoła oraz okna na wieży Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Józef Olejnik lat 87 z ul. Szkolnej; + Aleksy Karczyński lat 75 z ul. Szadkowskiej 22 pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.