Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

– 18 sierpnia 2019 –

  1. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 7.00 w parafii Wniebowzięcia NMP wyruszy 29 Zduńskowolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W sobotę o godz. 7.00 rano wyruszy pielgrzymka autokarowa na powitanie pielgrzymów wchodzących na Jasną Górę. Zapraszamy od czwartku do środy na apel jasnogórski po Mszy Świętej wieczornej.

  1. Zapraszamy chłopców do grupy ministrantów, dziewczynki do Bielanek, dzieci i młodzież śpiewającą i grającą do scholi parafialnej. Chętni zgłaszają się po Mszy Świętej.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek św. Benedykta, w środę św. Piusa X, w czwartek NMP Królowej, w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła

  1. Przygotowania do sakramentów:

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA: prosimy rodziców dzieci, które w tym roku poszły do klasy pierwszej szkoły podstawowej o zgłaszanie dzieci na przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej.

BIERZMOWANIE: uczniowie klas 7 szkół podstawowych zapisują się do Bierzmowania w kancelarii parafialnej oraz osoby starsze, które chcą przystąpić do Bierzmowania.

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników Idziemy oraz Gościa Niedzielnego. Jest nowy numer Głosu Świętego Pawła który zawiera informacje poświęcone przygotowaniom do pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania, o rzeczach ostatecznych człowieka oraz wiadomości z życia wspólnoty parafialnej.

    6.Parafia Świętej Katarzyny w Korczewie zaprasza do udziału w XIII Pieszej Pielgrzymce z Korczewa do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej w święto Narodzenia N.M.P. – 8 września 2019 roku (niedziela). Wyjście pielgrzymki o godz. 500, zapisy w Korczewie od niedzieli 26 sierpnia, szczegóły na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

  1. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich parafiach dekanatu zduńskowolskiego są zbierane ofiary na organizację Pieszej Pielgrzymki ze Zduńskiej Woli na Jasną Górę. wspierając to dzieło materialnie stajesz się pielgrzymem duchowym. Ofiary na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kaplicy. Bóg zapłać.

  1. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę świątyni.

  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: Alicja GRYGIANIEC, l. 76 z ul. Pomorskiej; Aleksandra WARDĘGA, l. 69, z ul. Kilińskiego; Stefan RAFALAK, l. 88, z ul. Zielonej. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.