OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– 18 listopada 2018 –

 1. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła.

 1. 22 listopada w czwartek przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy prosić o błogosławieństwo Boże dla chóru, kwartetu, scholi oraz pana organisty. Zapraszamy chętnych
  do chóru a dzieci i młodzież do schli.

 1. Ksiądz Proboszcz Parafii Korczew zaprasza w niedzielę na odpust ku czci
  św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msza święta odpustowa o godz. 12.00.

 1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek św. Rafała Kalinowskiego,
  w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylii, w sobotę Andrzeja i Towarzyszy.

 1. W sobotę 24 listopada na godzinę 10.00 zapraszamy do kancelarii młodzież z klas ósmych, która przygotowuję się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na egzamin z pierwszej części materiału z ” niezbędnika bierzmowanego”. Prosimy ze sobą zabrać indeks oraz niezbędnik.

 1. Jest nowy numer: Idziemy, Gościa Niedzielnego oraz Głosu św. Pawła na okres Adwentu i Bożego Narodzenia z programem rekolekcji adwentowych od 2 do 4 grudnia oraz program kolędy. Są kalendarze na rok 2019 do nabycia w zakrystii.

 1. Sprawy budowlane: Trwają prace przy zakładaniu szalunku na wieży kościoła. Dziękuję za modlitwę i dodatkowe ofiary składane na budowę kościoła.

 1. Przyjmujemy przez miesiąc listopad na wypominki roczne za zmarłych. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: + Magdalena GÓŁUCHOWSKA,
  + Helena PYRZYŃSKA, + Iwona CIEŚLAK. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

Tradycyjnie przed niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na zakończenie dzisiejszej Eucharystii pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Opłatek jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości oraz symbolem jedności rodziny i wspólnoty Kościoła. Opłatki na stół wigilijny można nabywać po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary składane za opłatek, są przeznaczone na budowę kościoła. Nabywając opłatek wigilijny w parafii utożsamiamy się ze wspólnotą Kościoła. Opłatków nie roznosimy po domach!

ZA OFIARY SKŁADANE ZA OPŁATEK SKŁADAMY
BÓG ZAPŁAĆ!